Za darmo: Jesień w ogrodzie – warsztaty kompostowania
W przydomowym kompostowniku można przetworzyć nawet 300 kg odpadów w ciągu roku. Zajęcia w ten weekend w kilkunastu lokalizacjach!
24.10.2014 13:06
Właściciele ogródków oraz działek mogą zatrzymać część odpadów i wyprodukować z nich kompost do nawożenia własnych upraw. Prawidłowo przygotowany kompost pachnie jak ściółka leśna, a w dotyku przypomina żyzną ziemię próchniczą, podobnie też wygląda.
Zobacz też: Jesień w Ogrodzie Krasińskich [WIDEO]
Polecamy współprganizowane przez Miasto* warsztaty kompostowania* dla właścicieli ogródków przydomowych, które odbędą się w najbliższy weekend (25 - 26 października).
Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z zasadami prowadzenia kompostowników oraz otrzymają materiały niezbędne do rozpoczęcia produkcji kompostu w przydomowym ogródku, w tym kompostownik oraz aktywator kompostu.
Warsztaty potrwają pół godziny i są bezpłatne. Odbywać się będą w godz. od 10:00 do 14:30.
Akcja ma charakter pilotażowy, jeżeli spotka się z dużym zainteresowaniem, zostanie powtórzona na wiosnę. Wszyscy chętni są mile widziani, nie obowiązują zapisy.
25 października 2014 r. (sobota)
- Centrum Kultury Łowicka, ul. Łowicka 21, Mokotów
- Szkoła Podstawowa nr 115, ul. Okrężna 80, Mokotów
- Urząd Dzielnicy Rembertów, ul. gen. Antoniego Chruściela "Montera" 28, Rembertów
- Kampus SGGW, od al. J. Rodowicza „Anody”, Ursynów
- Szkoła Podstawowa nr 171, ul. Armii Krajowej 39, Wesoła
- Gimnazjum nr 114, ul. Malownicza 31 A, Włochy
26 października 2014 r. (niedziela)
- Gimnazjum 86 w ZS nr 46, ul. W. Thommeégo 1, Bemowo
- Zespół Szkół nr 43, ul. Kobiałka 49, Białołęka
- Urząd Dzielnicy Bielany ul. S. Żeromskiego 29, Bielany
- Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1, Targówek
- Zespół Szkół nr 70, ul. Bajkowa 17/21, Wawer
- Gimnazjum nr 55, Al. Wojska Polskiego 1 A, Żoliborz
Kompostowanie pozwala znacznie zmniejszyć ilość odpadów ulegających biodegradacji wywożonych na składowiska. W przydomowym kompostowniku można przetworzyć aż 300 kg odpadów w ciągu roku. Gotowy kompost stanowi naturalny nawóz dostarczający roślinom składników potrzebnych do prawidłowego wzrostu, doskonale zastępujący preparaty dostępne na rynku. Można go stosować bez ograniczeń, mieszając z glebą ogrodową lub obsypując ziemię wokół roślin. Do kompostowania nadają się wszelkie odpady roślinne: skoszona trawa, zagrabione liście, przycięte gałązki czy obumarłe rośliny. Należy jednak unikać wrzucania do domowego kompostownika roślin chorych, perzu i przekwitłych chwastów.
Więcej informacji dotyczącej gospodarki odpadami na stronie .
Zobacz też: Jesień już w Warszawie [ZDJĘCIA]