Trwa ładowanie...

Za darmo: Festiwal Transkaukazja 2013

Święto kultury Kaukazu w Warszawie. Koncert na Krakowskim Przedmieściu w sobotę!

Za darmo: Festiwal Transkaukazja 2013
dj5pdlv
dj5pdlv

W dniach 26-30 czerwca odbędzie w Warszawie kolejna edycja festiwalu Transkaukazja. Transkaukazja to międzynarodowy, interdyscyplinarny program artystyczny inspirowany współczesnym Kaukazem. W tym roku odbędzie się VI edycja festiwalu, która obejmuje 12 krajów Unii Europejskiej i Partnerstwa Wschodniego. Pomysłodawcą i jednym z głównych realizatorów Transkaukazji jest zespół warszawskiej Fundacji Inna Przestrzeń. W programie wernisaż, konferencja, moduł filmowy, bazar kaukaski oraz wielki koncert na Krakowskim Przedmieściu.

Najbardziej spektakularnym wydarzeniem Transkaukazji jest właśnie koncert, który w tym roku odbędzie się w sobotę, 29 czerwca, przy Krakowskim Przedmieściu (na wysokości hoteli: Europejskiego i Bristol). Zaproszone grupy łączą elementy różnych stylów muzycznych – fusion, folk, funk, jazz, reggae, rock, gospel – nawiązując do muzyki i kultury krajów, z których pochodzą. Koncert będzie się składał z dwóch części, w każdej wystąpią po trzy formacje. Muzycy zaprezentują własny repertuar, a także przygotowane wspólnie utwory, opracowane specjalnie na tę okazję. Wystąpią:
- Chveneburebi (Gruzja) + Zumbaland (Gruzja) + Ifi Ude (Polska / Nigeria)
,
- 33A (Gruzja) + Vołosi (Polska) + Clive Brown & The Shekinah Singers (Wielka Brytania)

Koncertowi towarzyszyć będzie Bazar Kaukaski. Do jego współtworzenia zaproszono organizacje oraz przedstawicieli diaspory kaukaskiej z Warszawy. W programie Bazaru znajdą się m.in. gry, warsztaty (w tym dla dzieci), kuchnie i sklepy kaukaskie, literatura i kino plenerowe.
14:00 – 21:00 Bazar Kaukaski
16:00 – 22:00 Koncert:

dj5pdlv

Szczegóły reszty programu znajdziecie na stronie Transkaukazji .* *

dj5pdlv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dj5pdlv
Więcej tematów