Trwa ładowanie...

Za darmo: dziewczyny do komputerów!

Ruszają zapisy na II odsłonę Rails Girls Warsaw! Uwaga: liczba miejsc ograniczona!

Za darmo: dziewczyny do komputerów!
d15xpz8
d15xpz8

W dniach 13-14 kwietnia odbędzie się druga odsłona międzynarodowego wydarzenia Rails Girls Warsaw! To dwudniowe wydarzenie non-profit, które jest spotkaniem dziewcząt ze sztuką programowania. Celem Rails Girls jest pokazanie narzędzi, które pozwolą zrozumieć technologię, jak również stworzenie społeczności i zainspirowanie do działania młodych kobiet, które wcześniej zaczęły bądź dopiero chcą zacząć swoje doświadczenia w branży IT.

W wydarzeniu może wziąć udział ok. 40 kobiet, które uczyć się będą podstaw programowania i stworzą swoją pierwszą aplikację webową.

Uwaga: warsztaty są darmowe, zapisy ruszają jutro, a liczba miejsc jest ograniczona!
Aplikacja do zapisywania ruszy jutro, dokładnie pod TYM adresem. Dodatkowe informacje znajdziemy też na profilu Rails Girls ****

Warsztaty dla dziewczyn mają kilka odsłon:

d15xpz8

- Programowanie - W czasie warsztatów uczestniczki zostają przeprowadzone przez proces projektowania i tworzenia aplikacji przy użyciu technologii Ruby On Rails.

- Rozmowa z doświadczonymi coachami - Warsztaty prowadzone są w małych grupach przez doświadczonych ekspertów na co dzień zajmujących się programowaniem.

- Lightning talks - Zaproszeni przez organizatorów goście w specjalnie zaplanowanym czasie wolnym od nauki programowania opowiadają o swoich doświadczeniach, udzielają wskazówek, inspirują do działania.

- Wspólna nauka i networking - Warsztaty to doskonała okazja do poznania innych kobiet zafascynowanych technologią i zapoczątkowania wspólnych projektów.

d15xpz8

Inicjatywę Rails Girls zapoczątkowano w Finlandii jako odpowiedź na potrzebę nieformalnej edukacji kobiet w zakresie nowych technologii. Obecnie jest to ruch zrzeszający niezależne osoby organizujące 1- lub 2-dniowe warsztaty programowania na całym świecie.

Zobaczcie na wideo poniżej, jak wyglądają takie warsztaty.

d15xpz8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15xpz8
Więcej tematów