ZA DARMO: Dzień Podłości
Niech ludzie będą podli tylko jeden dzień w roku, a w pozostałe dni porządni - nawołują organizatorzy
Dzień Podłości to nie tylko satyra na obchodzony tydzień wcześniej Dzień Życzliwości, to przede wszystkim spojrzenie na ludzką życzliwość i zamiłowanie do obchodzenia różnych świąt w inny sposób – niech ludzie będą podli tylko jeden dzień w roku, a w pozostałe dni porządni.
Dzień Podłości powstał jako odpowiedź na Dzień Życzliwości, którego idea choć jak najbardziej szczytna niesie pewne ryzyko, jeżeli spojrzy się na nią z innej strony – możemy czuć się w obowiązku być życzliwymi tylko w ten jeden dzień, a przez cały pozostały rok życzliwość będzie tylko pustym hasłem (mnóstwo jest przecież osób, które idą na groby bliskich jedynie na Wszystkich Świętych, a wysilają się na zrobienie czegoś romantycznego tylko w Walentynki ).
Idąc tym właśnie tropem, organizatorzy zachecają do obchodzenia Dnia Podłości właśnie po to, żeby człowiek był podły tylko jeden dzień w roku, a w pozostałe porządny.
Tak naprawdę pomysły na Dzień Podłości i Życzliwości wywodzą się z tego samego założenia – ludzie powinni być dla siebie milsi. Tyle tylko, że poprzez Dzień Życzliwości zachęca się ich, aby byli lepszymi tylko jeden dzień w roku. Idea Dnia Podłości zakłada, że powinni być lepsi cały rok, z wyjątkiem jednego dnia – innymi słowy niech Dzień Życzliwości trwa codziennie (a wyżyjemy się w Dzień Podłości).
Czytaj również: ZA DARMO: Gra miejska "w dobrym klimacie"
W tym roku po raz pierwszy idea wyjdzie poza świat wirtualny. W Warszawie w SOLCU , przy ulicy Solec 44 odbędzie się oficjalna impreza z okazji Dnia Podłości.
Wydarzenie odbędzie się 28 listopada, początek imprezy *o godzinie 20:00.* Będziemy się bawić do najbardziej podłej muzyki z końca lat 90. To będzie jedna z niewielu okazji do głośnego i bezwstydnego śpiewania „Rhytm is a dancer” na zmianę z „Orła cień”. Zajrzyjcie do swoich albumów lat młodzieńczych, aby ubrać się w to, co królowało na wybiegach szkolnych korytarzy! Wstęp wolny!
Czytaj również: ZA DARMO: festiwal "Klimat na zmiany"