Trwa ładowanie...

ZA DARMO: 10xinaczej w galerii Kordegarda

Czy artystą fotografem może być dziś każdy?

ZA DARMO: 10xinaczej w galerii Kordegarda
d1buhng
d1buhng

W dzisiejszych czasach, czasach cyfrowych aparatów fotograficznych i Instagramu, pojawia się coraz więcej pytań o fotografię. Czy najprostszą "małpką" za 200zł można zrobić dobre zdjęcie? Czy zdjęcia zrobione komórką mają szansę zawisnąć w galerii sztuki? Kogo możemy a kogo nie możemy nazywać artystą fotografem? Czy fotografia przestaje być sztuką elit, a zaczyna być sztuką mas?

Na te i inne współczesne pytania o fotografię stara się odpowiadać cykl 10xinaczej organizowany w galerii Kordegarda. 10 x inaczej to cykl, którego gośćmi są młodzi, już zauważeni przez krytykę i kuratorów artyści zajmujący się fotografią. Każde ze spotkań ma na celu zaprezentowanie ich sposobu myślenia o medium fotograficznym, a także dzięki obecności zaproszonych gości: ekspertów często w dalekich od fotografii dziedzinach, poszerzenie kontekstu tworzonych prac.**

10 x inaczej to w zamierzeniu prezentacja ciekawych nowych twarzy polskiej sztuki, którzy do swojej pracy zaprzęgli najpopularniejsze i pozornie najłatwiejsze medium – fotografię. Jednakże w swoich strategiach wielokrotnie podejmują z nim walkę, a powstanie obrazów, które możemy potem oglądać w przestrzeniach galeryjnych poprzedzone jest długim procesem namysłu i przygotowań.Co miesiąc gośćmi Kordegardy są nowi artyści i ich rozmówcy. Wszystkim spotkaniom towarzyszyć będzie specjalnie przygotowany pokaz multimedialny, który przybliży słuchaczom twórczość bohaterów spotkań.

Dzisiaj o godzinie 18.30 w ramach kolejnego już spotkania z tego cyklu spotkamy się z fotografami: Michałem Jelskim i Mariką Kuźmicz.

3 października (środa), godz. 18.30
Kordegarda, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17

d1buhng
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1buhng
Więcej tematów