Trwa ładowanie...

XXVII Warszawski Triathlon Zimowy na Stegnach

Zawody składają się z trzech konkurencji: biegu terenowego, jazdy na łyżwach i wyścigu kolarskiego.

XXVII Warszawski Triathlon Zimowy na Stegnach
d2ztu3g
d2ztu3g

Taka impreza w Polsce jest tylko raz w roku. Już w najbliższą sobotę, 23 stycznia, na terenie Toru Łyżwiarskiego "Stegny" w Warszawie odbędzie się XXVII Warszawski Triathlon Zimowy.

Tradycyjnie zawody składają się z trzech konkurencji. Są to bieg terenowy, jazda na łyżwach i wyścig kolarski. Przed rokiem triumfowali Bartosz Banach i Paula Gorycka. Dla każdego z uczestników przewidziane są ciepłe napoje, gorący posiłek i pamiątkowy medal. Obowiązuje limit 60 drużyn oraz 400 zawodników przy starcie indywidualnym.

Rywalizacja rozpocznie się od biegu terenowego (2 okrążenia, w sumie 4 km), potem wyścig łyżwiarski (5 okrążeń toru, 2 km) i jazda na rowerze (5 okrążeń, 10 km). Łączny dystans do pokonania wyniesie 16 km. Rywalizację indywidualną (start o godz. 12.30) poprzedzą o godz. 10.30 zawody drużynowe w trzech kategoriach: mężczyzn, kobiet i "mieszanej". Zespoły mogą być złożone z dwóch lub trzech osób.

Zgłoszenia do XXVII Warszawskiego Triathlonu Zimowego przyjmowane są drogą internetową, a w dniu zawodów na torze "Stegny" od godziny 8.00.

Program XXVII Warszawskiego Triathlonu Zimowego
godz. 8.00-10.00 - zgłoszenia do wyścigu drużynowego
godz. 8.00-12.00 - zgłoszenia do wyścigu indywidualnego
godz. 10.30 - start wyścigu drużynowego
godz. 12.30 - start wyścigu indywidualnego
godz. 14.30 - dekoracja zwycięzców XXVII Warszawskiego Triathlonu Zimowego

d2ztu3g

Organizatorami zawodów są Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA i Poland Bike przy współpracy z Fundacją Sport. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.triathlonzimowy.pl/ .

d2ztu3g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ztu3g
Więcej tematów