Trwa ładowanie...

XIV Liceum Ogólnokształcące im. Staszica zwyciezcą rankingu STEM miesięcznika Perspektywy

W klasyfikacji za rok 2015 w pierwszej dwudziestce znalazło się jeszcze pięć stołecznych liceów

XIV Liceum Ogólnokształcące im. Staszica zwyciezcą rankingu STEM miesięcznika Perspektywy
d2tdowr
d2tdowr

Tegoroczny ranking jest charakterystyczny właśnie ze względu na kategorię STEM (czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics). Odnosi się ona do tych obszarów kształcenia, które w założeniu dają najszybszą ścieżkę dla rozwoju kariery i możliwości zawodowych. Celem tej klasyfikacji jest pokazanie młodym ludziom, w których obszarach i szkołach perspektywy rozwoju są najkorzystniejsze, pod względem sprofilowania jakości nauczania w przedmiotach ścisłych. W pierwszej dwudziestce znalazły się również: na 12. miejscu* CXXII Liceum im. Ignacego Domeyki,na pozycji 13. XXVII LO im. Tadeusza Czackiego,14. VI Liceum im. Tadeusza Reytana,15. VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IVoraz na 18. miejscu IX LO im. Klementyny Hoffmanowej*.

Ranking Liceów STEM dotyczy szkół, w których zeszłoroczną maturę zdawało minimum 12 uczniów, natomiast średnie wyniki z matematyki nie były mniejsze niż 0,75 średniej krajowej. Został on oparty na trzech kryteriach:

• wynikach matury na poziomie rozszerzonym z przedmiotów ścisłych - matematyki, fizyki z astronomią, chemii i informatyki;
• wynikach matury obowiązkowej z matematyki;
• sukcesach szkół w olimpiadach przedmiotowych, krajowych i międzynarodowych odpowiadających swoim profilem zakresowi STEM. Sklasyfikowano łącznie 200 najlepszych liceów STEM w Polsce.

Uroczyste wręczenie dyplomów zwycięzcom rankingu odbędzie się 30 czerwca br. o godz. 9.00 w Centrum Nauki Kopernik, podczas specjalnej konferencji "Lean in STEM", która będzie poświecona promowaniu karier młodych ludzi.

d2tdowr
d2tdowr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tdowr
Więcej tematów