Trwa ładowanie...

Wyremontowano piwnice na Starym Mieście!

Miasto wyłożyło prawie 4,5 mln euro. Wyglądają imponująco! (zdjęcia)

Wyremontowano piwnice na Starym Mieście!
dgdi3li
dgdi3li

Projekt "Renowacja i adaptacja na cele kulturalne piwnic staromiejskich Warszawy na obszarze wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO” został zrealizowany przez miasto i był współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Co zostało zrobione:

- Renowacja piwnic w obiektach przy ulicach: Jezuicka 4, Boleść 2, Rynek Starego Miasta 2, Rynek Starego Miasta 28-42 i Brzozowa 11/13;
- Adaptacja na cele kulturalne restaurowanych pomieszczeń;
- Utworzenie Centrum Interpretacji Zabytku ze stałą Wystawą Historii Odbudowy Starego Miasta.**

Powstała też ścieżka turystyczna pod nazwą Szlakiem Kulturalnych Piwnic Starego Miasta, która ma przybliżyć zwiedzającym historię powstawania, zniszczenia i odbudowy Starówki, także umożliwić im poznanie oryginalnych fragmentów historycznych budowli.

Realizację projektu zaplanowano na lata 2008-2011. Jego łączna wartość wyniosła 8 821 960 euro, w tym 4 470 969 stanowi kwota dofinansowania z Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a* pozostała część w wysokości 4 350 991 to wkład własny Warszawy.*

dgdi3li

Jak wyglądają piwnice po renowacji, możemy zobaczyć na fotografiach poniżej (zdjęcia zostały zrobione w Galerii Kazamaty). Piwnice wyglądają naprawdę pięknie.

Jeśli tak jest z innymi pomieszczeniami - jesteśmy jak najbardziej za.

dgdi3li
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgdi3li
Więcej tematów