Trwa ładowanie...

Wyremontowali basen w Pałacu Kultury i Nauki. Na zajęcia trzeba jeszcze poczekać

Miłośnicy pływania będą mogli wypróbować go dopiero we wrześniu

Wyremontowali basen w Pałacu Kultury i Nauki. Na zajęcia trzeba jeszcze poczekać
d16r35u
d16r35u

Co prawda oficjalne otwarcie basen pałacu Młodzieży ma już za sobą, ale pływać w nim będzie można dopiero we wrześniu. Trwają teraz wszystkie czynności odbioru obiektu i urządzanie zaplecza. Obiekt został dostosowany do współcześnie obowiązujących standardów i wymogów technicznych. Oznacza to również poprawę warunków higieniczno- sanitarnych oraz ochrony przeciwpożarowej.

O szczegółach remontu pisaliśmy tutaj: Basen w Pałacu Młodzieży już gotowy po remoncie

Zajęcia na basenie rozpoczną się dopiero we wrześniu, ponieważ do tego czasu obiekt ma być ponownie sprawdzony. Przewidziano również czas na dokonanie koniecznych poprawek, które wykaże kontrola. Do początku roku szkolnego znów ma zostać wymieniona woda w basenie.

Pałac Kultury i Nauki od 2007r. wpisany jest do rejestru zabytków, dlatego prace modernizacyjne były prowadzone pod nadzorem konserwatorskim z zachowaniem walorów historycznych basenu. Została zachowana ta sama kolorystyka płytek ceramicznych w szatniach i łazienkach: biało-żółta w części damskiej, biało-bordowa w męskiej. Na podłodze położono, zgodnie z pierwowzorem, biało-szarą szachownicę. Hole i korytarze pływalni zostały zabezpieczone i oddzielone od strefy basenowej aluminiowo-szklanymi ściankami, wstawionymi między kolumnami do pełnej wysokości pomieszczenia.

d16r35u

- Z basenu tygodniowo w ramach zajęć organizowanych przez Pałac Młodzieży będzie korzystać kilkaset warszawskich uczniów, którzy podczas zajęć grupowych będą mogli doskonalić swoje umiejętności – mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Rekrutacja dla kandydatów uczniów szkół 6-18 lat na zajęcia zorganizowane rozpocznie się od 01.06.2015r. Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów i korzystania z pływalni niebawem będzie można znaleźć na stronie internetowej Pałacu Młodzieży .

d16r35u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16r35u
Więcej tematów