Trwa ładowanie...

Wymień śmieci na sadzonki! Warszawskie Dni Recyklingu

Będzie można także wykonać eko biżuterię czy stworzyć eko robota

Wymień śmieci na sadzonki! Warszawskie Dni Recyklingu
d4c1vl9
d4c1vl9

W sobotę, 25 kwietnia, rozpoczynają się Warszawskie Dni Recyklingu. W dzielnicach odbędą się pikniki, na których przyniesione surowce wtórne, będzie można wymienić na sadzonki. Natomiast w niedzielę, 26 kwietnia przed Pałacem Kultury i Nauki, odbędzie się wielki, rodzinny finał akcji.

Warszawskie Dni Recyklingu to cykliczna impreza, której celem jest szerzenie zachowań przyjaznych środowisku oraz promowanie wśród warszawiaków recyklingu jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. W trakcie zeszłorocznej edycji organizatorzy zebrali ponad 30 tys. kg odpadów segregowanych suchych (plastik, papier, metal), prawie 14 tys. kg szkła oraz ponad 35 tys. kilogramów „elektrośmieci”.

Wydarzenie, wzorem roku ubiegłego, zostanie zrealizowane w 18 odsłonach dzielnicowych w sobotę, 25 kwietnia w godzinach 10.00-13.00. W każdej dzielnicy będzie funkcjonował punkt informacyjno-edukacyjny dotyczący nowych zasad segregowania odpadów oraz zbiórka: plastiku, metalu, papieru, szkła i elektrośmieci. W tym dniu, sobotnie punkty zbiórki elektrośmieci będą przeniesione w miejsca, w których odbywają się edycje dzielnicowe Warszawskich Dni Recyklingu.

W niedzielę, 26 kwietnia w godzinach 11.00-17.00 na Pl. Defilad 1 przed Pałacem Kultury i Nauki (teren parkingu po dawnym Uniwersalu), wjazd od ul. Marszałkowskiej odbędzie się finał miejski Warszawskich Dni Recyklingu 2015, gdzie będzie również możliwość otrzymania sadzonek, a na uczestników czeka wiele atrakcji. Ponadto zostaną zorganizowane stoiska edukacyjne oraz gry i zabawy z nagrodami dla najmłodszych uczestników imprezy.

d4c1vl9

Na uczestników czekają atrakcje:

- sadzonki krzewów, kwiatów i ziół w zamian za przyniesione surowce (plastik, metal, papier, szkło, elektrośmieci),
- konkursy i zabawy dotyczące segregacji surowców m.in. gra komputerowa recycledrop,
- warsztaty m.in. lepienie z masy papierowej pochodzącej z recyklingu, eko biżuteria, drugie życie T-shirta ,
- przetwarzanie papieru i tektury: omówienie cyklu życia papieru, warsztaty z czerpania papieru z elementami ozdobnymi, budowanie kartonowego miasta przyszłości, wskazanie możliwości ponownego wykorzystania papieru i tektury.
- przetwarzaniu plastiku: wskazanie możliwości ponownego wykorzystania plastikowych opakowań (polar, plastikowe pudełka), proces butelki plastikowej - nadane jej „nowego życia” - upominki i materiały edukacyjne.

Będzie również można dowiedzieć się o nowych zasadach selektywnego zbierania odpadów w miejskim punkcie informacyjnym. Na stoiskach przygotowanych przez miasto zaplanowano ciekawe i różnorodne warsztaty dla dzieci, na których uczestnicy będą uczyli się, jak wykonać eko biżuterię czy stworzyć eko robota. Uczestnicy finału będą mieli okazję zobaczyć nowoczesną i ekologiczną śmieciarkę zasilaną gazem ziemnym (CNG) czy zbudować instrumenty z plastikowych odpadów.

Dodatkowe materiały informacyjne (w tym ulotka, plakat, mapa oraz regulamin) znajdują się tutaj.

d4c1vl9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c1vl9
Więcej tematów