Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Warszawa. Radni nie rozliczą Rafała Trzaskowskiego przed wyborami

Przewodnicząca Rady Miasta Ewa Malinowska-Grupińska poinformowała o zmianie terminu sesji absolutoryjnej, na której radni dokonują oceny zarządu miasta. Oznacza to, że Rafał Trzaskowski uniknie oceny swojej pracy dla Warszawy przed wyborami 2020.

Wybory 2020. Warszawa. Radni nie rozliczą Rafała Trzaskowskiego przed wyboramiŹródło: PAP
d3ugby3
d3ugby3

Wybory 2020. Warszawa. Rafał Trzaskowski uniknie oceny przed wyborami

W związku z decyzją o przesunięciu sesji absolutoryjnej na koniec lipca, Rafał Trzaskowski nie zostanie poddany ocenie radnych przed wyborami 2020. Oficjalnie decyzja podyktowana jest trudnościami związanymi ze zdalnym charakterem pracy oraz ogólną sytuacją, będącą wynikiem pandemii koronawirusa.

Biuro Rady dodaje, że za decyzją stoi rozporządzenie ministra finansów z 31 marca, w skutek którego przesunięciu uległ termin graniczny przedstawienia sprawozdania finansowego za 2019 rok.

Pierwotnym terminem sesji był 18 czerwca.

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

Wybory 2020. Warszawa. Rafał Trzaskowski ucieka przed dyskusją?

Zdaniem radnych z ramienia Zjednoczonej Prawicy, Rafał Trzaskowski obawia się dyskusji na temat swoich dokonań w Warszawie i dlatego nie nie chce dopuścić do niej przed wyborami 2020.

Sesja absolutoryjna służy przede wszystkim ocenie polityki finansowej zarządu miasta. Radni sprawdzają kierowany przez prezydenta zarząd w zakresie gospodarności w dysponowaniu miejskim budżetem. Należy jednak zaznaczyć, że nieudzielenie absolutorium nie oznacza odwołania prezydenta z piastowanego stanowiska.

Źródło: gazetaprawna.pl

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ugby3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ugby3
Więcej tematów