Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Warszawa podaje informacje w sprawie głosowania korespondencyjnego

Urząd miasta w Warszawie opublikował informacje na temat możliwości głosowania korespondencyjnego w wyborach 2020 roku. Jak zagłosować w przypadkach niemożności stawienia się w komisji wyborczej?

Wybory 2020. Warszawa podaje informacje w sprawie głosowania korespondencyjnegoŹródło: PAP
dgo1f8q
dgo1f8q

Wybory 2020. Głosowanie korespondencyjne w Warszawie

W komunikacie warszawskiego ratusza na temat głosowania korespondencyjnego znajdziemy informację o terminie, do którego należy zgłosić chęć wzięcia udziału w takim głosowaniu. Do 16 czerwca można złożyć wniosek za pośrednictwem internetu lub osobiście w urzędzie.

"Zgłoszenie można przesłać w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP. Ważne są tylko dokumenty podpisane - podpisem użytkownika, posiadającego profil zaufany platformy ePUAP lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym" - czytamy w komunikacie.

Decydując się na zgłoszenie osobiste w urzędzie dzielnicy w którym figuruje się na liście wyborców, trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą aktualnego dowodu osobistego w celu potwierdzenia tożsamości.

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

Wybory 2020. Warszawa. Dostarczenie pakietu wyborczego

Do osób które do 16 czerwca złożą osobiście zgłoszenie o chęci udziału w głosowaniu korespondencyjnym pakiety wyborcze zostaną dostarczone najpóźniej do 23 czerwca.

dgo1f8q

Komunikat określa również, do kogo pakiety wyborcze mogą trafić później. "Wyborcy podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, którzy zgłoszą zamiar po 16 czerwca, otrzymają pakiet wyborczy najpóźniej do 26 czerwca" - informuje warszawski ratusz. Pakiet wyborczy, po zgłoszeniu, można odebrać osobiście w urzędzie.

Osoby niepełnosprawne mogą wskazać w zgłoszeniu adres pod który dostarczony zostanie pakiet wyborczy. Wyborcy przebywający na kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych otrzymają pakiet pod drzwi lokalu, w którym się znajdują.

Dostarczeniem pakietów zajmuje się Poczta Polska lub urzędnicy gminni.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgo1f8q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgo1f8q
Więcej tematów