Trwa ładowanie...

Wódka, bary mleczne i PRL - jaka Warszawa podoba się turystom?

Robimy przegląd najpopularniejszych wycieczek po Warszawie

Wódka, bary mleczne i PRL - jaka Warszawa podoba się turystom?
d3wsrf3
d3wsrf3

Grupa przechodząca od zabytku do zabytku i słuchająca o tym, w którym roku został wybudowany każdy z kościołów, to w Warszawie niemodna przeszłość! Teraz przewodnicy zabierają turystów w szalone tury samochodami z epoki, wznoszą z nimi toasty wódką i zabierają do mieszkania urządzonego w stylu PRL! Zrobiliśmy dla Was przegląd najpopularniejszych wśród turystów wycieczek po Warszawie.

Posłużyliśmy się w tym celu rankingiem najbardziej opiniotwórczego wśród podróżników portalu - Trip Advisora. Wśród najlepiej ocenianych tam firm oferujących wycieczki po Warszawie da sie zauważyć pewną tendencję: tradycyjne wycieczki odchodzą do lamusa! Przewodnicy teraz nie dają się turystom w Warszawie nudzić. Ma się dziać dużo i intensywnie. Czym w Warszawie chcą zainteresować zagranicznych gości? Wabikiem jest tu najczęściej PRL.

Większość z najpopularniejszych wycieczek odbywa się samochodami z tego czasu: fiatami albo nysami. Turyści zostaną też zabrani do* baru mlecznego* oraz na kieliszek wódki. Zahaczą o Plac Konstytucji oraz o Pałac Kultury i narosłe wokół niego legendy. Większość firm chce pokazać turystom także Pragę. Tu rządzi Bazar Różyckiego. Przy odrobinie szczęścia praska orkiestra zagra coś ze swojego repertuaru - reklamuje Adventure Warsaw - a pani Halinka z Bazaru Różyckiego pokaże, co ma do sprzedania w miejscu, gdzie dawniej można było kupić wszystko (podobno nawet czołg!). Większość popularnych firm ma też w swojej ofercie wycieczki po żydowskiej Warszawie oraz ofertę "Warszawa nocą" czyli pub crawl po stołecznych barach i klubach.

A tak przedstawia się pierwsza piątka najpopularniejszych firm oferujących wycieczki po Warszawie:

d3wsrf3

1) Warsaw Behind the Scenes - ubrani w kaszkiety obwożą turystów po mieście Fiatem 125p. Jest tu także tradycyjnie wódka, bary mleczne oraz wycieczka specjalna, która sprawi, że turysta poczuje się niczym mieszkaniec Warszawy. Będzie jeździł komunikacją miejską i odwiedzi najpopularniejsze wśród warszawiaków miejsca.

2) Adventure Warsaw - wożą turystów Nysą 522. Jeszcze do niedawna zajmowali pierwsze miejsce w rankingu, pewnie za sprawą modelowego mieszkania z czasów PRL, gdzie zabierają turystów. Tam przy dzwięku zdartych płyt winylowych obejrzysz typowe przedmioty z epoki i zobaczysz "jak się żyło". Mają w swojej ofercie także gry miejskie oraz sporty ekstremalne.

3) Warsaw Walkabouts - wydaje się być jedyną w pierwszej piątce firmą oferującą w miarę tradycyjne wycieczki. Naszą uwagę przykuła wycieczka po warszawskim street arcie, gdzie idziemy szlakiem grafficiarzy, ulicznych artystów oraz ich pracowni. Można też od twórców nauczyć się czegoś w praktyce.

4) Eastern Station Warsaw - wyróżniają się tym, że organizują dla turystów zwiedzanie Warszawy na rowerach. Oryginalnym pomysłem jest też wycieczka zimnowojenna, gdzie turyści jadą do Kampinosu, by zobaczyć Atomową Kwaterę Dowodzenia z tamtego okresu. ESW zwraca też uwagę na atrakcyjność dzikiego brzegu Wisły, gdzie lokalizuje jedną ze swoich wycieczek.

d3wsrf3

5) Get to Know Warsaw - tutaj jeździmy starym wozem strażackim. Znów jest wódka i stroje z epoki. I szalone, młodzieżowe zdjęcia na ich stronie internetowej.

d3wsrf3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wsrf3
Więcej tematów