Trwa ładowanie...

Włochy: 2,5-metrowy pyton w warszawskim ogródku. Uciekł z terrarium

"Zwierzę było niespokojne i zestresowane."

Włochy: 2,5-metrowy pyton w warszawskim ogródku. Uciekł z terrarium
djufty9
djufty9

- Chcieliśmy kosić trawę, ale na podwórku mamy dużego węża, on musiał chyba komuś uciec – tak brzmiało zgłoszenie, które wpłynęło do straży miejskiej w sobotę ok. godz. 10:30. Na miejsce został wysłany Ekopatrol.

Około 2,5-metrowego pytona tygrysiego znalazł w swoim ogródku właściciel jednej z posesji na Włochach przy ulicy Zdobniczej. O pomoc poprosił warszawskich strażników miejskich.

- Gdy przyjechaliśmy na ulicę Zdobniczą, właściciel posesji wskazał nam miejsce, w którym znajdował się gad. Zwierzę było niespokojne i zestresowane. Odłowiliśmy je przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Rozpytaliśmy okolicznych mieszkańców w celu ustalenia właściciela, ale niestety nie udało się go odnaleźć – relacjonuje mł. spec. Krzysztof Sztanka z Ekopatrolu Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Około 2,5 metrowy pyton tygrysi prawdopodobnie uciekł ze źle zabezpieczonego terrarium. Został przewieziony przez funkcjonariuszy do ośrodka CITES przy warszawskim ogrodzie zoologicznym.

djufty9

Źródło: Straż Miejska Warszawa

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Marszałek Senatu Stanisław Karczewski o starcie na prezydenta Warszawy: nie mówię ani "tak", ani "nie"

djufty9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djufty9
Więcej tematów