Trwa ładowanie...

Władze Warszawy stają w obronie ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego

Władze Warszawy wyraziły stanowczy sprzeciw wobec akcji rozwieszania plakatów z Łukaszem Szumowskim na warszawskich ulicach. Zdaniem ratusza plakaty nawiązują do mowy nienawiści, na którą nie ma miejsca w Warszawie.

Władze Warszawy stają w obronie ministra zdrowia, Łukasza SzumowskiegoŹródło: KPRM
di0gwno
di0gwno

Władze Warszawy przeciwne mowie nienawiści wobec Łukasza Szumowskiego

Na oficjalnej stronie urzędu miasta pojawił się krótki komunikat odnoszący się do plakatów z Łukaszem Szumowskim, które zostały rozwieszone na warszawskich ulicach. "Po otrzymaniu informacji o plakatach zawieszonych na wiatach przystankowych dot. Ministra Zdrowia, pana Łukasza Szumowskiego, informujemy, że m.st Warszawa podjęło natychmiastowe kroki, w celu wyjaśnienia sprawy. Sprzeciwiamy się mowie nienawiści i tego typu nielegalnym działaniom" - brzmi oficjalny komunikat władz Warszawy.

Dalej czytamy, że miasto zwróciło się do operatora wiat przystankowych, w których pojawiły się plakaty o wyjaśnienie, jak doszło do ich rozwieszenia. Zdaniem firmy administrującej wiatami akcja plakatowa miała charakter nielegalny i nie była w żaden sposób z nią konsultowana.

"W tym celu zostanie zawiadomiona policja. Pracownicy spółki już od wczoraj zdejmowali plakaty, spółka zapewniła również, że będzie zwracać szczególną uwagę na tego typu nielegalne działania, które nawiązują do mowy nienawiści" - napisano w komunikacie

Warszawa. Plakaty wymierzone w ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego

Przypomnijmy, że na plakatach pojawiła się grafika z Łukaszem Szumowskim i zarzutami: "Ewangelia wg Łukasza Sz. Zakłamywanie statystyk dot. epidemii COVID-19 +. Rekomendacja ws. wyborów +. Maseczki do d--y za 5 mln. Po trupach do celu".

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

di0gwno
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di0gwno
Więcej tematów