Trwa ładowanie...

Wkrótce wielkie otwarcie sezonu na placu Defilad. Czeka nas 120 wydarzeń!

"To jedno z tych miejsc, które udało nam się odkryć dla warszawiaków, podobnie jak warszawskie bulwary, czy warszawską Wisłę”.

Wkrótce wielkie otwarcie sezonu na placu Defilad. Czeka nas 120 wydarzeń!
d14bgla
d14bgla

Niebawem warszawski plac Defilad zamieni się w centrum rozrywki. Będą darmowe koncerty, wystawy, spektakle, pokazy filmowe, a także „latający dywan”. Zobaczcie, co nas czeka!

"W tym roku na pewno warto odwiedzić plac Defilad, to jedno z tych miejsc, które udało nam się odkryć dla warszawiaków, podobnie jak warszawskie bulwary, czy warszawską Wisłę” - powiedział na poniedziałkowej konferencji wiceprezydent stolicy Michał Olszewski.

W tym roku na placu Defilad nie zabranie ani koncertów, ani pokazów filmowych. "Będzie więcej teatru, będzie premiera spektaklu "Narkotyki" Witkacego w reżyserii Oskara Sadowskiego" – powiedziała zastępca dyrektora Teatru Studio Aldona Machnowska-Góra i zapowiedziała, że Spektakle zaplanowane są na 9, 10 i 11 czerwca.

Kolacja, koncert, kiermasz książek

Na plac przy Pałacu Kultury i Nauki, po dwóch latach przerwy, wróci wspólna kolacja dla mieszkańców z muzyką na żywo - "Kolacja Sen Nocy Letniej". Będzie mogło wziąć w niej udział 400 osób, termin to 24 czerwca.

d14bgla

"Będzie także Sinfonia Varsovia i duży koncert symfoniczny pod kierownictwem Krzesimira Dębskiego w ramach festiwalu <>" - zapowiedziała Machnowska-Góra. Występ zaplanowano na 7 czerwca.

18 czerwca na placu zagości Pałac Reporterów, będzie kiermasz książek, a także rozmowy z reporterami, które poprowadzi Mariusz Szczygieł. Miłośnicy tańca 29 lipca będą mogli wziąć udział w największej w mieście potańcówce z JazzBandem Marcina Maseckiego i Janka Młynarskiego.

Latający dywan

Na początku lipca na placu Defilad powstanie instalacja artystyczna Karoliny Grzywnowicz przywołująca motyw z baśni "Tysiąca i jednej nocy". "Na placu Defilad stanie olbrzymi, spektakularny <> - to będzie latający trawnik. Dla nas to niezwykle ważna, symboliczna instalacja, chcemy, żeby ludzie z refleksją myśleli o tym, co znaczy być razem, nie tylko dla nas, a także dla tych, którzy do nas przyjeżdżają - emigrantów, uchodźców, obcokrajowców" - powiedziała Machnowska-Góra.

Instalacja na placu pozostanie przez całe lato. "Latający dywan" ma mieć 450 metrów kwadratowych, znajdzie się nad płytą główną placu, zostanie wykonany z prawdziwej trawy, będzie można na niego wejść i np. tam posiedzieć - wyjaśniła Machnowska-Góra.

d14bgla

Wstęp na wszystkie wydarzenia na placu Defilad będzie bezpłatny. "Jedynie <> jest wydarzeniem, na które trzeba wykupić cegiełkę wstępu" - zaznaczyła.

Machnowska-Góra dodała, że już w maju organizowane są pierwsze wydarzenie na placu Defilad. "Tak naprawdę otwieramy 1 czerwca, w Dzień Dziecka, letni plac Defilad będzie działał na pewno do końca sierpnia, a potem płynnie będzie przechodził w (festiwal) <>" - powiedziała.

Co dalej z placem?

Olszewski zaznaczył, że w drugiej połowie roku na placu Defilad rozpocznie się dyskusja nt. przyszłości samego placu. "Szykujemy tego typu dyskusję i pewnie niebawem ogłosimy szczegóły. Będzie to dyskusja nietypowa, będzie omawiała, jak się zmieni ten plac na przestrzeni najbliższych pięciu lat" - powiedział Olszewski.

Wyjaśnił, że od przyszłego roku plac Defilad będzie ulegał "cyklicznej, powolnej metamorfozie". "Ona będzie trwała przez cztery do pięciu lat i będzie prowadziła w tym kierunku, o którym chcemy w tym roku dyskutować z mieszkańcami. Ten plac będzie w tym roku żył, będzie dynamiczny i warto go odwiedzić, bo w przyszłym roku może być już zupełnie inny" - powiedział wiceprezydent stolicy.

d14bgla
d14bgla
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14bgla
Więcej tematów