Trwa ładowanie...

Wkrótce protesty rolników. "Warszawa będzie spraraliżowana"

Przyjazd "wszystkich traktorów i sprzętu rolniczego. "Żadna mysz się nie prześliźnie" - zapowiadają związkowcy

Wkrótce protesty rolników. "Warszawa będzie spraraliżowana"
d4fypsg
d4fypsg

Od poniedziałku ruszają protesty rolników zrzeszonych w OPZZ Rolników i Organizacjach Rolniczych. Mają się zacząć od blokad dróg na Mazowszu, następnie objąć pozostałe województwa. Całość zakończyć ma "gwiaździsty marsz" na Warszawę - zapowiada szef rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski. Decyzję podjęto na sobotniej radzie krajowej, która odbyła się w stolicy.

Wśród żądań rolników głównym postulatem jest wypłata odszkodowań za straty spowodowane przez dziki oraz za straty poniesione w chowie trzody chlewnej i bydła. Związkowcy straszą, że jeśli rząd nie spełni ich żądań, dojdzie do blokady stolicy. - Powiedziałem, że Warszawa będzie sparaliżowana i będzie sparaliżowana - groził w sobotę Izdebski. Na stołeczne ulice mieliby wyjść nie tylko ludzie. Związkowcy zapowiadają wjazd "wszystkich traktorów i sprzętu rolniczego" tak, że "żadna mysz się nie prześliźnie".

Pierwsza blokada odbędzie się w miejscowości Zdany koło Siedlec. Rolnicy zapowiadają, że jeśli do rozmów nie dojdzie, w stolicy powstanie "zielone miasteczko", a protestujący "pozostaną w nim tak długo, aż zostaną spełnione ich postulaty". - Forma protestu może ulec zmianie, ale w ten sposób, że może być bardziej uciążliwa. Wchodzi w grę blokada torów kolejowych i ewentualnie wjazdów do Warszawy. Proponowana była także całkowita blokada ministerstwa rolnictwa, ale od tego raczej odstępujemy - powiedział na spotkaniu szef rolniczego OPZZ.

Izdebski poinformował też, że rolnicze OPZZ jest wspierane przez inne związki zawodowe - OPZZ i "Sierpień 80". Dodał, że między organizacjami ma zostać zawarte porozumienie pisemne, a następnie związkowcy ustalą formę protestu. Dokładny termin marszu "gwiaździstego" nie jest jeszcze znany.

d4fypsg
d4fypsg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fypsg
Więcej tematów