Trwa ładowanie...

Wizz Air uruchomi latem siedem nowych tras z Warszawy

Flota Wizz Air składa się juz z 73 samolotów

Wizz Air uruchomi latem siedem nowych tras z Warszawy
d47jsxu
d47jsxu

Węgierski przewoźnik Wizz Air od czerwca przyszłego roku zacznie latać z warszawskiego Lotniska Chopina do Bratysławy, Bukaresztu, Kijowa, Wilna, a także do Lyonu i Nicei we Francji oraz Lamezia Terme we Włoszech - poinformował prezes linii Jozsef Varadi.

- Warszawa była jednym z pierwszych miast w Polsce, z którego Wizz Air zaczął latać. Od roku 2004, czyli na przestrzeni minionych 12 lat, przewieźliśmy 13 milionów pasażerów na trasach z i do Warszawy. W ubiegłym roku przewieźliśmy ponad 1,5 mln podróżnych na połączeniach ze stolicą Polski. Ten rok też zapowiada się dobrze. Przez pierwszych dziewięć miesięcy 2016 roku odnotowaliśmy już 17-proc. wzrost, jeśli chodzi o liczbę osób z nami podróżujących. A od przyszłego roku rozbudowujemy siatkę połączeń z Warszawy o cztery europejskie stolice jak: Bratysława, Bukareszt, Kijów i Wilno oraz o trzy popularne wśród turystów kierunki jak: Lyon i Nicea we Francji, oraz Lamezia Terme we Włoszech - powiedział na konferencji prasowej prezes Varadi.

Połączenia do Bratysławy, Bukaresztu i Lyonu przewoźnik zainauguruje 30 czerwca 2017 r. Rejsy na trasach między Warszawy a Słowacją, Warszawą a Rumunią będą się odbywały w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. A do Lyonu przewoźnik będzie latał w poniedziałki i piątki. Z kolei, 1 lipca 2017 r. Wizz Air ma rozpocząć rejsy do Kijowa i Nicei (loty we wtorki, czwartki i soboty). Dzień później, czyli 2 lipca przyszłego roku, linia zainauguruje loty do Lamezia Terme, gdzie będzie latać w środy i niedziele. A od 8 września przewoźnik ma zacząć realizować rejsy do Wilna, które będą się odbywały w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Wszystkie te połączenia mają być całoroczne.

Nie tylko z Warszawy

- Razem z ogłoszonymi dzisiaj nowymi połączeniami Wizz Air oferuje aktualnie z Warszawy 48 tras do 25 krajów - powiedział szef linii. Przypomniał, że w maju tego roku linia dodała szósty samolot do swojej bazy na Lotnisku Chopina. - Od czerwca przyszłego roku do warszawskiej bazy dołączy kolejny, już siódmy nasz samolot, co spowoduje stworzenie dodatkowych miejsc pracy. Nowi pracownicy dołączą do 220-osobowej załogi w Warszawie - powiedział prezes.

d47jsxu

Przekazał, że wraz z nowym samolotem, warszawska flota Wizz Air będzie składać się z czterech samolotów typu Airbus A320ceo i trzech typu Airbus A321ceo. Jak dodał, z 230 miejscami na pokładzie, Airbus A321ceo jest najbardziej wydajnym pasażerskim samolotem wąskokadłubowym.

Wizz Air w tym roku zaczął latać też z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. W tym roku przewoźnik uruchomił 38 nowych tras. Po dodaniu kolejnego samolotu do warszawskiej floty, w czerwcu 2017 roku Wizz Air będzie dysponować 22 maszynami w sześciu bazach w Polsce, zaoferuje 147 tras do 66 miast z ośmiu polskich lotnisk. Od początku swojej działalności w Polsce, linia przewiozła na swoich trasach 45 mln pasażerów. W sumie flota Wizz Air składa się z 73 samolotów, które latają z 26 baz na ponad 450 trasach, łącząc 130 miast w 38 krajach.

d47jsxu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47jsxu
Więcej tematów