Trwa ładowanie...

Wiosenne porządki na Krakowskim Przedmieściu. Umyją 23 tys. m2 chodników

Przechodnie mogą trafić na krótkotrwałe utrudnienia w ruchu.

Wiosenne porządki na Krakowskim Przedmieściu. Umyją 23 tys. m2 chodników
d22sue4
d22sue4

Ruszyło mycie chodników na Krakowskim Przedmieściu. - To, ze względu na prestiż miejsca, miejskie działania wspomagające administratorów, którzy zobowiązani są dbać o czystość chodników przylegających do budynków - informuje Zarząd Oczyszczania Miasta .

Przez najbliższe 2 tygodnie ekipy z myjkami co rano rozstawiają się na Krakowskim Przedmieściu i metr po metrze zmywają z nawierzchni chodników brud. Gorącą wodą pod ciśnieniem usuwane są osady komunikacyjne, pokonsumpcyjne, w tym gumy do żucia oraz kurz. Przechodnie mogą trafić na krótkotrwałe utrudnienia w ruchu. - Przepraszając za potencjalne niedogodności prosimy mieszkańców o wyrozumiałość - zaznacza ZOM.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni umyte zostaną 23 tys. m2 chodników po obu stronach ul. Krakowskie Przedmieście. Odświeżane jest także wyposażenie ulicy w postaci 32 kamiennych ław, 173 pachołki oraz 77 żeliwnych koszy na śmieci. Jednorazowy koszt umycia chodników i infrastruktury na tej ulicy wynosi ok. 20 tys. zł. Prace będą powtórzone do jesieni 6 razy.

Po zakończeniu porządków na Krakowskim Przedmieściu ekipy porządkowe przeniosą się na ul. Świętokrzyską. Finansując te prace kolejny rok ratusz wspiera administratorów, którzy są ustawowo zobowiązani do dbania o czystość chodników przylegających do budynków. Działania ze strony miasta mają na celu utrzymanie odpowiedniego standardu czystości na tych prestiżowych ulicach.

d22sue4
d22sue4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22sue4
Więcej tematów