Trwa ładowanie...

Wielkie Święto Kina w Kinotece. 40 projekcji, bilety po 15 zł

Kinoteka została wybrana najlepszym europejskim kinem. Z tej okazji zaprasza na świętowanie

Wielkie Święto Kina w Kinotece. 40 projekcji, bilety po 15 zł
d2c1u4e
d2c1u4e

2 listopada warszawska Kinoteka zaprasza na Wielkie Święto Kina – całodniowy event zorganizowany z okazji otrzymania tytułu najlepszego europejskiego kina. Kinoteka chce cieszyć się tym sukcesem wraz ze swoimi widzami i sympatykami, dlatego przygotowała szereg atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. W tym dniu wszystkie bilety będą kosztować jedynie 15 zł.

Będzie to doskonała okazja do spotkania ze sztuką filmową (Kinoteka zaplanowała 40 projekcji), ale nie tylko. Sporo bowiem będzie się działo także poza salami kinowymi. Liczne konkursy, koncert DJ-a, animacje dla dzieci, to tylko niektóre atrakcje. Dzięki wsparciu sponsorów, odwiedzający w tym dniu Kinotekę będą mieli wiele okazji do wygrania płyt, książek czy gadżetów, ale także bardziej oryginalnych nagród takich jak: lot balonem z Krzysztofem Zapartem, lot szybowcem z Sebastianem Kawą, czy przelot akrobacyjny z Wojciechem Krupą (członek Grupy Akrobacyjnej Żelazny).

Tytuł najlepszego kina europejskiego został przyznany Kinotece w październiku przez ogólnoeuropejską organizację Europa Cinemas.* Kinoteka została wyróżniona spośród niemal 1200 kin w 682 miastach*. Wśród kryteriów decydujących o jego przyznaniu kluczowe znaczenie miała promocja kina europejskiego, propagowanie kultury filmowej, zaangażowanie w tematykę społeczną, organizacja wielu festiwali filmowych, otwartość na potrzeby widzów, promowanie młodych twórców i kina niezależnego. Cieszy nas bardzo, że wpisane w strategię Kinoteki priorytety zostały docenione przez tak szacowną organizację. Sukces smakuje tym lepiej, że pokonaliśmy blisko 1200 kin w całej Europie. Serdecznie zapraszam Państwa na wspólne świętowanie 2 listopada – mówi Mariusz Krasowski, dyrektor zarządzający Kinoteki.

d2c1u4e
d2c1u4e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c1u4e
Więcej tematów