Trwa ładowanie...

Wielki powrót DT Sezam. Wiecha już wisi

W tym budynku powstał pierwszy MacDonald's w Polsce.

Wielki powrót DT Sezam. Wiecha już wisi
d3k0x43
d3k0x43

Budynek, który postawiono na miejsce domu towarowego Sezam już za pół roku otworzy swoje podwoje. Na razie powieszono wiechę.

Na Centrum Marszałkowska - inwestycji realizowanej przez BBI Development i Warszawską Spółdzielnię Spożywców Społem Śródmieście w miejscu domu towarowego "Sezam" w Warszawie - zawieszono wiechę, podali inwestorzy. Budynek ma być oddany do użytku w drugim kwartale 2018 r.

"Centrum Marszałkowska zaoferuje najemcom nowoczesne powierzchnie biurowe w standardzie BREEAM Excellent" - napisano w komunikacie. "Excellent" to druga najwyższa ocena w klasyfikacji Building Research Establishment Environmental Assessment Method.

"Do nowego budynku powróci tak ceniony przez warszawiaków kultowy dom towarowy Sezam" - poinformowano.

Kto pamięta Sezam to oczywiście wie, że ceniony był tylko dlatego, że takich sklepów wówczas wiele nie było. Na obecne czasy to oczywiście żadna rewelacja. Tak czy inaczej to miejsce historyczne. W tym budynku powstał pierwszy MacDonald's w Polsce.

d3k0x43

Budynek "Centrum Marszałkowska" jest realizowany według projektu Michała Adamczyka i Krzysztofa Tyszkiewicza z pracowni Juvenes-Projekt. Generalnym wykonawcą jest Korporacja Budowlana Doraco.

- Centralna lokalizacja, bezpośredni dostęp do dwóch linii metra, wykorzystanie silnego potencjału handlowego Ściany Wschodniej to czynniki, które sprawiają, że Centrum Marszałkowska cieszy się ogromnym zainteresowaniem rynku. Powierzchnie biurowe zostały już wynajęte w ponad 40 proc. - powiedział Michał Skotnicki, prezes BBI Development. - Jestem przekonany, że wkrótce ogłosimy nazwy kolejnych firm, które umieszczą swoje siedziby w Centrum Marszałkowska - dodał.

Andżelika Cieślowska, prezes wykonawcy inwestycji Korporacji Budowlanej Doraco, podkreśla trudność realizacji inwestycji.

- Inwestor postawił przed nami szczególnie wymagające zadanie, polegające na prowadzeniu budowy na działce w ścisłej zabudowie, w eksponowanej lokalizacji, gdzie codziennie przechodzą tysiące osób - powiedziała Cieślowska. - Dodatkowym wyzwaniem było zintegrowanie budynku ze stacją metra. Prace postępują zgodnie z harmonogramem i niedługo będziemy mogli ogłosić finał tej ważnej dla Warszawy inwestycji - dodała.

d3k0x43

Centrum Marszałkowska zaoferuje łącznie 16 500 m2 powierzchni, z czego 3 400 m2 będzie przeznaczonych na handel i usługi. W budynku znajdzie się dwupoziomowy parking podziemny dla 106 samochodów oraz parking dla rowerów z szatnią i prysznicami.

Źródło: money.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: "Jak jadę na 6 rano do pracy, to stoję w korku". Droga, która poróżniła warszawiaków

d3k0x43
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k0x43
Więcej tematów