Trwa ładowanie...

Wielka dziura na Polu Mokotowskim

Dołącz do akcji, zrób sobie zdjęcie "na krawędzi"!

Wielka dziura na Polu Mokotowskim
d4fikzj
d4fikzj

W środę, 28 maja 2014 r. od godz. 16:00 do 20:00, na Polu Mokotowskim (nieopodal hotelu dla pszczół Greenpeace i pubu Tola przy ul. Rokitnickiej 4) będzie można zobaczyć rozmiar i skalę zniszczenia powodowanego przez kopalnie odkrywkowe.

Greenpeace zaprosił do akcji artystę street artu Ryszarda Paprockiego, który został poproszony o przygotowanie realistycznej grafiki 3D, która przedstawia fragment odkrywki. Będzie można ją zobaczyć (i zrobić sobie zdjęcie „na krawędzi”) na Polu Mokotowskim w Warszawie, a w innych terminach także w kilku innych miastach Polski.

Wydarzenie jest zapowiedzią międzynarodowej akcji "Łańcuch ludzi STOP odkrywce" przeciwko planom wydobycia węgla brunatnego w gm. Gubin i Brody (woj. Lubuskie). Mieszkańcy obu gmin od lat sprzeciwiają się planom budowy kopalni odkrywkowej węgla brunatnego, które zapowiadane są przez rząd i koncern PGE Gubin. Eksperci ostrzegają, że realizacja planów doprowadzi do zniszczenia 15 polskich wsi oraz wysiedlenia nawet 3000 osób. Planowana odkrywka doprowadzi do obniżenia poziomu wód gruntowych, tym samym do wyschnięcia studni i obniżenia jakości gleby.

d4fikzj

Kiedy: 28 maja 2014 r. od godz. 16:00

Gdzie: Pole Mokotowskie, nieopodal hotelu dla pszczół Greenpeace i pubu Tola przy ul. Rokitnickiej 4

d4fikzj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fikzj
Więcej tematów