Trwa ładowanie...

Wieczorem skrócą trasę metra

O wyłączeniu będą informować pasażerów plakaty na wejściach na stacje oraz komunikaty głosowe, które będzie można usłyszeć, w szczycie popołudniowym, na wszystkich stacjach linii M1.

Wieczorem skrócą trasę metra
dy43q72
dy43q72

W środę, późnym wieczorem, z przyczyn technicznych zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu pierwszej linii metra. Pociągi będą kursowały tylko na trasie Młociny - Politechnika. Ograniczenia w kursowaniu metra zostaną wprowadzone ok. godz. 22.30.

Ostatni pociąg w relacji Młociny - Kabaty odjedzie z Młocin o godz. 22.34. Ostatni pociąg w relacji Kabaty - Młociny odjedzie z Kabat o godz. 22.52. Potem linia M1 będzie kursowała (do końca kursowania) wyłącznie na trasie Młociny - Politechnika. Na odcinku Politechnika - Kabaty zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z kursująca na trasie: Os. Kabaty - al. KEN - Rolna - al. Wilanowska - al. Niepodległości - al. Armii Ludowej - Waryńskiego - Metro Politechnika. Autobusy linii zastępczej będą miały przystanki przy stacjach metra.

Powody wprowadzenia zmian

- Codziennie metro ma trzygodzinną przerwę w kursowaniu. W związku z tym, że tym razem musimy dokonać bardzo szczegółowego przeglądu torowiska i rozjazdów na długim odcinku, pomiędzy stacją Kabaty, aż do Politechniki, tę trzygodzinną przerwę musimy wydłużyć o jeszcze jedną, dodatkową. Po prostu nie wyrobimy się z wykonaniem prac serwisowych, które mamy zaplanowane, w trakcie tych regulaminowych 180 minut. Zwykle w te 3 h udaje nam się dokonać przeglądu instalacji, jak i tuneli, torowiska oraz innych systemów związanych z prowadzeniem ruchu i uszczelnianiem tuneli - powiedziała WawaLove Anna Bartoń, rzeczniczka warszawskiego metra.

- Zwróciliśmy się z prośbą do Zarządu Transportu Miejskiego, aby wydał zgodę na skrócenie kursowania metra. Na odcinku pomiędzy Politechniką, a Kabatami po wyłączeniu ruchu pasażerskiego zostanie uruchomiona autobusowa linia zastępcza - dodała Bartoń.

dy43q72

O wyłączeniu będą pasażerów informować plakaty na wejściach na stacje oraz komunikaty głosowe, które będzie można usłyszeć, w szczycie popołudniowym, na wszystkich stacjach linii M1. Po wprowadzeniu ograniczeń w kursowaniu komunikaty głosowe będzie można także usłyszeć na stacjach linii M2.

Przerwa będzie obowiązywać tylko dzisiaj. Jutro od godziny 5. metro rusza zgodnie z rozkładem jazdy.

Źródło: (ztm/wawLove.pl)

dy43q72
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy43q72
Więcej tematów