Trwa ładowanie...

Wiec solidarności z Ukrainą!

W niedzielę na pl. Zamkowym. "Czy widziałeś kiedyś krew? Czy widziałeś jak umierają ludzie?"

Wiec solidarności z Ukrainą!
d48el7t
d48el7t

Prawie 400 osób zadeklarowało już swoją obecność na wiecu, jaki odbyć się ma w niedzielę na pl. Zamkowym. Organizują go mieszkający w stolicy Ukraińcy, osoby ukraińskiego pochodzenia i związane z Ukrainą organizacje pozarządowe, jak Związek Ukraińców w Polsce, stowarzyszenie Ukraińcy w Polsce czy fundacja Nasz Wybór.

Dziś, w piątek organizują spotkanie w klubie FAME przy Nowym Świecie 21 (start o 19.00) gdzie odbędzie się zbiórka pieniędzy i kamizelek kuloodpornych dla kijowskiego Majdanu.**

"Nikt nie chciał umierać, ale brutalna, bezlitosna władza zabiła każdego z nich. Zabiła w sposób podły i podstępny, używając broni przeciwko ludności cywilnej. Na miejscu każdego z tych chłopaków mogliśmy być ty czy ja, przecież my też jesteśmy Ukraińcami, ludźmi takimi jak tysiące tych, którzy idą pod kule Berkuta w Kijowie, w taki sposób broniąc między innym naszą wolność, niepodległość i po prostu godność osoby ludzkiej" - piszą organizatorzy na stronie wydarzenia .

Natomiast dziś, 21 lutego o godzinie 20:00, w odpowiedzi na apel premiera RP i wszystkich polityków, którzy spotkali się ponad podziałami, organizatorzy proszą o zapalenie świeczek w oknach - jako symbol naszej solidarności z narodem ukraińskim.

d48el7t

Wiec na pl. Zamkowym odbędzie się w niedzielę, o godz. 13:00.

Jak poinformowała Hanna Gronkiewicz-Waltz, jeszcze dziś ma też powstać Centrum Informacji dla Obywateli Ukrainy.
* Przeczytaj więcej o pomocy dla Ukrainy*

d48el7t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48el7t
Więcej tematów