Trwa ładowanie...

Węzeł autostradowy na placu Wileńskim?

Mieszkańcy już organizują protest

Węzeł autostradowy na placu Wileńskim?
d3u6u4b
d3u6u4b

Miasto stołeczne Warszawa przedstawiło syntezę analiz i uzgodnień dla projektu pt: "Plac Wileński - koncepcja węzła przesiadkowego". Koncepcja została przygotowana przez firmę FaberMaunsell Polska Sp. z.o.o i przestawia przyszły Wileniak jako ogromny punkt przesiadkowy. Planiści z ZTM uznali, że Plac powinien być wielkim węzłem komunikacyjnym z trójpasmową drogą po jego wschodniej części i czteropasmową po jego zachodniej części, a przez środek mają prowadzić cztery nitki torów tramwajowych. Przebudowana ma zostać także ulica Wileńska. Głównym założeniem niniejszego opracowania jest ułatwienie ruchu podróżującym przesiadającym się na Placu Wileńskim między różnymi środkami transportu zbiorowego (kolej, metro, tramwaje, autobusy miejskie i podmiejskie) - czytamy na stronie projektu .

Mieszkańcy już organizują protest. Ratusz chce zrobić tu węzeł autostradowy, a my miejsce dobre do mieszkania- piszą na stronie internetowej protestu - Można inaczej, można zmniejszyć uciążliwość ruchu na Placu, przekształcić go w miejsce przyjazne, obok którego będzie chciało się mieszkać. Ten region Pragi albo może zostać odbudowany, jak chcą tego urzędnicy albo stać się dobrym miejscem do życia.

Część tych postulatów została już wysłuchana. Wskutek protestów mieszkańców Pragi oraz organizacji społecznych, dotyczących likwidacji przejść dla pieszych po powierzchni, opracowano nowe warianty Placu Wileńskiego. Zdecydowano się na częściowe przywrócenie przejść dla pieszych na powierzchni oraz na zwężenie ulic. Mieszkańcy sądzą jednak, że zmiany te są jeszcze niewystarczające.

A co Wy myślicie? Jak powinien wyglądać nowy plac Wileński?

d3u6u4b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u6u4b
Więcej tematów