Trwa ładowanie...

Wellman: "G*wno mnie obchodzi, kto z kim sypia". Dziennikarka została sojuszniczką osób LGBT

"Chciałabym, aby państwo zwrócili uwagę na innych ludzi i otworzyli się na ich odmienność. Nie oceniali, nie podsumowywali. Nie wytykali palcami i nie obrażali" - komentuje Wellman.

Wellman: "G*wno mnie obchodzi, kto z kim sypia". Dziennikarka została sojuszniczką osób LGBT
d3m0fpo
d3m0fpo

- Mnie proszę Państwa gówno obchodzi, kto z kim sypia, tylko jakim jest człowiekiem. Czy ktoś jest gejem, czy lesbijką nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Jestem otwarta na to, że świat jest różnorodny - powiedziała Dorota Wellman. Popularna warszawianka została kolejną ambasadorką akcji Kampanii Przeciw Homofobii, "Ramię w ramię po równość".

Znana z kontrowersyjnych i mocnych wypowiedzi Dorota Wellman , zdecydowała się dołączyć do grona sojuszników i sojuszniczek osób LGBT wspierających akcję "Ramię w ramię po równość". W krótkim filmie zamieszczonym przez KPH, dziennikarka opowiada o grupie swoich przyjaciół, wśród których jest para gejów.

- Ja mam pięć par przyjaciół. Razem wyjeżdżamy na wakacje, razem obchodzimy święta, razem spędzamy wolne chwile. Jesteśmy sobie bardzo bliscy. Bardzo sobie pomagamy. Pięć par. Cztery pary mieszane, a jedna para jednopłciowa. Nikomu z naszych przyjaciół ani nam nie przeszkadza, że taka para jest w naszym towarzystwie. Akceptujemy tę parę w pełni, uważając ich za pełnoprawny związek i za pełnoprawną rodzinę - mówi Wellman.

d3m0fpo

- Mieszkają obok mnie. Jak chcą zostawić koty pod moją opieką to ja nie mam z tym problemu. Szczególnie, że potem to moi chłopcy, moi geje opiekują się moim psem - popularna warszawska dziennikarka.

Czy Państwo znają w ogóle jakiegoś geja, albo lesbijkę? Pewnie nie...

Wellman zwraca uwagę na problem dyskryminacji w stosunku do osób nieheteroseksualnych i apeluje o otwartość. - Jak Państwo czasami mówią „pedał” czy „lesba”, to jestem bardzo ciekawa czy Państwo znają w ogóle jakiegoś geja albo lesbijkę. Pewnie nie. Czasami nawet nie wiemy, że mieszkają obok nas. Dlatego ja Państwu o tym mówię, bo czasami opowiadamy takie pierdoły, a nie mamy zielonego pojęcia o czym mówimy - mówi Wellman i prosi: - Chciałabym, aby państwo zwrócili uwagę na innych ludzi i otworzyli się na ich odmienność. Nie oceniali, nie podsumowywali. Nie wytykali palcami i nie obrażali.

Dorota Wellman dołączyła do innych ambasadorów akcji. Wśród nich są takie osoby jak Dariusz Michalczewski, Zbigniew Wodecki, Maja Ostaszewska, Julia "Maffashion" Kuczyńska i Maryla Rodowicz.

d3m0fpo

Źródło: (queer.pl/WawaLove.pl)

d3m0fpo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m0fpo
Więcej tematów