Trwa ładowanie...

Warsztaty Familijne w Koperniku

Wrześniowe zajęcia weekendowe przygotowane specjalnie dla dzieci w wieku 5-8 lat

Warsztaty Familijne w Koperniku
doss0ra
doss0ra

W Warsztatach Familijnych uczestniczą dzieci razem z rodzicami i opiekunami – wspólnie przeprowadzają doświadczenia, testują, szukają odpowiedzi na trudne pytania. Podczas zajęć znajdują rozwiązania wielu zagadek. Skąd się bierze prąd? Gdzie jest schowana muzyka na płycie CD? Dlaczego wiatr dmucha, kiedy chce? Dlaczego w słuchawce telefonu słychać osobę przebywającą bardzo daleko? To tylko niektóre tajemnice, które można rozwiązać podczas warsztatów.

Po zakończeniu zajęć ich uczestnicy mogą zabrać do domu materiały zawierające informacje, które nie tylko uzupełniają to, co zostało powiedziane podczas warsztatów, ale też umożliwiają przeprowadzenie kolejnych doświadczeń w domu.

Już 1 września podczas Warsztatów Familijnych zastanowimy się, „Dlaczego ciasto rośnie jak na drożdżach?” Podczas zajęć dzieci wybiorą się na grzybobranie obok Kopernika i wspólne poszukiwanie podgrzybków i maślaków. Zastanowimy się, czy wszystkie grzyby mają kapelusze? Dzieci dowiedzą się, czym różnią się zwykłe grzyby jadalne od drożdży i jak te ostatnie wyglądają pod mikroskopem. Sprawdzą, czym żywią się drożdże, i czy na pewno produkują dwutlenek węgla. Ich działanie poznają wyrabiając własne ciasto drożdżowe.

Warsztaty odbywają się w każdy weekend, a zapisy rozpoczynają się w poprzedzające je poniedziałki, poprzez infolinie Centrum Nauki Kopernik, tel. 22 596 41 00 lub numerem tel. 22 596 42 13. Infolinia jest czynna: poniedziałek - piątek w godz. 8.00 - 17.00 i sobota - niedziela w godz. 9.00 - 17.00 ( SZCZEGÓŁY NA STRONIE )

Uwaga! Można zapisać się tylko na najbliższe zajęcia; nie ma możliwości rezerwacji miejsc z wyprzedzeniem. Liczba miejsc jest ograniczona. W zajęciach mogą wziąć udział tylko osoby zapisane.

Bilet wstępu na Warsztaty Familijne nie uprawnia do wejścia na wystawy stałe Centrum Nauki Kopernik.

Opłaty za udział w warsztatach: dziecko - 20 zł; rodzic/opiekun - 10 zł.

doss0ra
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doss0ra
Więcej tematów