Trwa ładowanie...

Warszawskie Targi Turystyczne PODRÓŻE na Stadionie Narodowym

Targi to także spotkania i warsztaty z podróżnikami, pokazy kulinarne, prezentacje etnicznych instrumentów i… sobotnia wizyta św. Mikołaja prosto z Laponii

Warszawskie Targi Turystyczne PODRÓŻE na Stadionie Narodowym
d24lbbr
d24lbbr

6 grudnia rozpoczynają się na Stadionie Narodowym trzydniowe Warszawskie Targi Turystyczne PODRÓŻE. Tegoroczne Targi PODRÓŻE urosły w siłę.* Na ponad 100 stoiskach wystawią firmy i organizacje z 15 krajów: Chile, Czech, Hiszpanii, Indii, Indonezji, Izraela, Maroko, Meksyku, Mongolii, Niemiec, Norwegii, Republiki Południowej Afryki, Słowacji, Węgier oraz Polski.* Krajem partnerskim jest Słowacja i to o jej atrakcjach dowiemy się najwięcej.

Obok oferty wystawców - ośrodków promocji krajów i regionów, touroperatorów, biur podróży, hoteli, ośrodków SPA, uzdrowisk, przewoźników, wydawców oraz mediów, magnesem dla gości jest bogaty program wydarzeń, a w nim: spotkania i warsztaty z podróżnikami, pokazy kulinarne, prezentacje etnicznych instrumentów i… sobotnia wizyta św. Mikołaja prosto z Laponii.

Sobotę i niedzielę zdominują spotkania z podróżnikami . Swoje historie zaprezentują m.in. Monika Witkowska, Olga Morawska, Robert Gondek, Jakub Mielnik czy Anna i Krzysztof Kobusowie. Skąd brać fundusze na podróże, czyli jak zdobywać patronów medialnych i sponsorów,zdradzą: Jakub Rybicki, autor projektu Rowerowa Rosja i Paulina Kozub, zapalona alpinistka i podróżniczka. Jakie są skutki beztroskiego robienia zdjęć „dzikim” plemionom, dowiemy się z filmu „Z kamerą wśród ludzi” i z dyskusji o świadomym podróżowaniu, którą poprowadzi Paweł Cywiński, twórca projektu Post-Turysta.

Dla fanów egzotycznej kinematografii przygotowany został przegląd filmów świata zebranych przez kanał filmowy alekino+ (sobota i niedziela).To najlepsze filmy, których na co dzień nie można zobaczyć w polskich kinach, filmowa podróż przez Świat, obrazy pokazywane i nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych, m.in. w Cannes, Wenecji, San Sebastian i Toronto.* Gościem WTT PODRÓŻE będzie też Andy Bates - popularny szef kuchni z Wielkiej Brytanii,*którego autorski program kulinarny można będzie oglądać od stycznia w POLSAT Food Network.

d24lbbr

Warto też odwiedzić towarzyszący targom trzydniowy Świąteczny Kiermasz Książki (nie tylko podróżniczej), by zadbać o prezenty pod choinkę. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych i porcji wiedzy dla rodziców. O zaletach rodzinnego zwiedzania świata opowie Anna Kuziemska. Na młodych odkrywców czekać będą też strefy zabaw, przygotowane przez magazyn „Gaga” oraz portale Czasdzieci.pl i Golfdladzieci.pl. Najbardziej wyczekiwaną przez maluchów atrakcją będzie wizyta na stadionie „certyfikowanego” świętego Mikołaja , który przybędzie na Targi w sobotę prosto z lapońskiego Rovaniemi. W noc wigilijną święty Mikołaj nie ma lekkiego życia. Dzieci jest mnóstwo, a Mikołaj tylko jeden - mówią organizatorzy - Dlatego zaprosiliśmy św. Mikołaja wcześniej, by mogły się z Nim spotkać wszystkie Dzieci.

Warszawskie Targi Turystyczne Podróże
6 grudnia (piątek) - 8 grudnia (niedziela)
Stadion Narodowy

Bilety: 5/10 zł.

d24lbbr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24lbbr
Więcej tematów