Trwa ładowanie...

Warszawski radny chce odłożenia budowy mostu Krasińskiego. Ratusz: "Nie mamy takich zamiarów"

Do Prezydent Warszawy zaapelował w tej sprawie Dariusz Figura z klubu PiS.

Warszawski radny chce odłożenia budowy mostu Krasińskiego. Ratusz: "Nie mamy takich zamiarów"
d2ke6m2
d2ke6m2

Radny stwierdził, że są obecnie dużo istotniejsze wydatki dla miasta i należałoby przyjąć tzw. wariant "0". W dużym skrócie oznacza on odłożenie w czasie samej budowy , głównie ze względu na brak środków finansowych do zrealizowania inwestycji. Urzędnicy przekonują jednak, że nie zamierzają rezygnować z przyjętych planów.

- Ze względu na oszczędności budżetowe byliśmy już zmuszeni do przesunięcia terminu realizacji tej inwestycji. Jednak teraz sytuacja budżetowa miasta jest na tyle dobra, że chcemy wrócić do tematu - powiedział WawaLove.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy ratusza. - To kluczowa przeprawa dla mieszkańców północnych dzielnic, stąd nie zamierzamy jeszcze raz odkładać w czasie budowy mostu Krasińskiego - dodaje.

Przypomnijmy, że termin aktualizacji projektu trasy, razem z uzyskaniem wszystkich niezbędnych pozwoleń, upływa 31 października 2016r. Inwestycja spotyka się z licznymi uwagami m.in. ze strony mieszkańców Pragi i Żoliborza. Ratusz zakłada, że budowa Trasy mogłaby się rozpocząć dopiero w 2021 roku, a jej szacunkowy koszt wynosi około 700 mln zł. O szczegółach można przeczytać tutaj .

d2ke6m2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ke6m2
Więcej tematów