Trwa ładowanie...

Warszawski Dzień Sąsiada 2015

"Każde sąsiedztwo może obchodzić ten dzień tak jak chce – to w końcu Wasze święto"

Warszawski Dzień Sąsiada 2015
d2elri6
d2elri6

Dzień Sąsiada to święto obchodzone na całym świecie. Jest to jedno z najsympatyczniejszych świąt - obchodzimy je na podwórku, ulicy, w ogródku lub przed blokiem. Można urządzić piknik, sąsiedzkiego grilla lub tylko gry i zabawy podwórkowe. Ważne, by zrobić to w sąsiedzkim gronie.

W stolicy odbywa się ono od wielu lat, a inicjatorem jest @-Ruch Sąsiedzki, którego członkowie mówią o sobie, że są sąsiadami "mającymi inicjatywę i potrzebę dokonywania zmian oraz działania na rzecz integrowania społeczności".

Najbliższe Warszawskie Święto Sąsiada odbędzie się w ostatni weekend maja, jednak już teraz warto zacząć przygotowania. Święto to nie tylko gry i zabawy. To także akcje sadzenia kwiatów, zorganizowania wyprzedaży garażowej czy małego koncertu lub wystawy. Wcześniej warto zorientować się czy wśród naszych sąsiadów nie znajduje się artysta lub ktoś, kto mógłby wesprzeć swoimi działaniami to święto. jak podkreśla Q-Ruch Sąsiedzki, "każde sąsiedztwo może obchodzić ten dzień tak jak chce – to w końcu Wasze święto".

Inicjatywa od kliku lat cieszy się sporą popularnością. W zeszłym roku wzięło w niej ponad 50 sąsiedztw z całej Warszawy! Jeśli nie wiemy jak taki święto zorganizować, możemy zwrócić się (i uzyskać wsparcie) do Q-Ruchu Sąsiedzkiego. Wystarczy wypełnić zgłoszenie online dostępne na tej stronie .

d2elri6

Nie chodzi o wielką imprezę, ale o integrację i miłe spędzenie czasu wspólnie z sąsiadem. Jak wyglądało Warszawskie Święto Sąsiada, możecie zobaczyć na wideo poniżej.

d2elri6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2elri6
Więcej tematów