Trwa ładowanie...

Warszawski architekt, były kandydat na prezydenta: "Na Krakowskim Przedmieściu jest miejsce na pomnik"

"Lewe skrzydło Pałacu Prezydenckiego jest trochę szersze niż prawe"

Warszawski architekt, były kandydat na prezydenta: "Na Krakowskim Przedmieściu jest miejsce na pomnik"
d3jw3uo
d3jw3uo

- Nie widzę żadnych przeciwwskazań natury projektowej, historycznej czy konserwatorskiej, żeby znaleźć przy Krakowskim Przedmieściu miejsce na pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej - powiedział w WP Czesław Bielecki, architekt, publicysta i były kandydat na urząd prezydenta Warszawy.

Bielecki dodał, że już wcześniej wskazywał możliwą lokalizację pomnika. - Lewe skrzydło Pałacu Prezydenckiego jest trochę szersze niż prawe. To punkt, który jest widoczny zarówno od strony Pałacu Staszica, jak i z pl. Zamkowego - mówił.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wygłosił niedawno oświadczenie ws. pomników ofiar katastrofy smoleńskiej. - Chcemy, by pomniki powstały za dwa lata - mówił. - Liczymy, że zakończymy budowę pomników do czasu 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej - powiedział na konferencji w Sejmie Kaczyński. - Powołujemy Komitet Budowy Dwóch Pomników - śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Pomniki będą znajdywały się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie - dodał.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że w czasie jej kadencji nie powstanie żaden pomnik smoleński na Karkowskim Przedmieściu. - Dość beznamiętnie powtarzam, że za moich czasów żaden pomnik na Krakowskim Przedmieściu nie powstał i nie powstanie. Nie ma w tym emocji, politycznej złośliwości czy małostkowości. Po prostu nie chcę być odpowiedzialna za popsucie reprezentacyjnego dla stolicy traktu - powiedziała w wywiadzie dla Newsweeka prezydent.

d3jw3uo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jw3uo
Więcej tematów