Trwa ładowanie...

Warszawska reprywatyzacja. Kolejny akt oskarżenia

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie piąty akt oskarżenia. Pismem objęto warszawskiego antykwariusza Marka M. oraz Krystynę O. Podejrzanym grozi 10 lat więzienia.

Warszawska reprywatyzacja. Kolejny akt oskarżeniaŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d3f4th7
d3f4th7

Marek M. usłyszał dwa zarzuty. Razem z Krystyną O. miał doprowadzić spadkobierczynię dawnych właścicieli Wacławę F. do "niekorzystnego rozporządzenie mieniem wartego ponad milion złotych w postaci przysługującego jej udziału 1/8 części praw i roszczeń do nieruchomości przy ul. Dynasy 4 oraz udziału we współwłasności budynku o wartości ponad 8 mln zł" - czytamy w komunikacie prokuratury.

M. i O. mieli również wprowadzić w błąd pokrzywdzoną co do tożsamości nabywców oraz "zakresu i przedmiotu przysługujących jej praw i roszczeń względem nieruchomości i jej wartości". Tą metodą odkupili roszczenia za 300 zł.

Dodatkowo, działając w podobny sposób, tym razem samodzielnie, warszawski antykwariusz odkupił roszczenia od Janiny O. K. za 500 zł. Z kolei Krystynę O. oskarżono o działanie wspólnie i w porozumieniu z Markiem M. Podejrzanym grozi 10 lat więzienia.

d3f4th7

Znany handlarz roszczeń w sierpniu usłyszał zarzuty związane z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji kamienic w Warszawie. Chodziło o nieruchomości przy ul. Dynasy 4, Opoczyńskiej 4B oraz Folwarku Służewiec. Jest podejrzany o przywłaszczenie praw majątkowych o łącznej wartości co najmniej 11,5 mln zł oraz oszustwo na szkodę dwóch pokrzywdzonych na kwotę nie mniejszą niż milion złotych.

Zobacz także: Afera z taśmami Kaczyńskiego. Marcinkiewicz ujawnia, co się działo w PiS

Źródło: wroclaw.pa.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3f4th7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f4th7
Więcej tematów