Trwa ładowanie...

Warszawiak Odkrywca: spacer po Solcu i Powiślu

Kto mieszkał w podziemnym pałacu? Gdzie z minaretu niósł się tęskny głos muezina? Czy można mieszkać w domu od 70 lat przeciętym na pół przez bombę?

Warszawiak Odkrywca: spacer po Solcu i Powiślu
d1uy01b
d1uy01b

W przyszłą sobotę 12 lipca będzie można się dowiedzieć, kto mieszkał w podziemnym pałacu i gdzie z minaretu niósł się tęskny głos muezina. Tego dnia bowiem odbędzie się kolejny spacer dla dzieci z serii Warszawiak Odkrywca , tym razem po Solcu i Powiślu.

Odkryjemy historię tajemniczych fundamentów ukrytych w Parku Bajek - mówią organizatorzy - Zajrzymy do ciekawego, cichego zakątka, w środku ruchliwej dzielnicy, gdzie czas zatrzymał się sto lat temu. Wspólnie sprawdzimy, czy można mieszkać w domu od 70 lat przeciętym na pół przez bombę. Dowiemy się, gdzie składowano skarby, które przypływały na Mazowsze, zanim ktokolwiek jeszcze słyszał o Warszawie. Może uda nam się odkopać chociaż ich małą część?

To właśnie na Solcu i Powiślu ludzie żyją najdłużej w całym mieście. Spacer wystartuje o godzinie 12.00, szukajcie przewodnika Break In Warsaw pod arkadami mostu Poniatowskiego przy ulicy Solec. Spacer poprowadzi licencjonowany przewodnik Wojtek Wróblewski – jego ulubioną zabawką z dzieciństwa był plan Warszawy, z którym planował śmiałe podróże w świat wielkiego miasta. Dziś, jako tata dwóch synów i licencjonowany przewodnik, wciąż odkrywa Warszawę, czerpiąc inspiracje z dziecięcej ciekawości. Człowiek wielu zainteresowań – od Dalekiego Wschodu (jest instruktorem tai chi)
po współczesną naukę i historię.

d1uy01b

Zapisy: mail na adres warsztaty@fundacjaroro.org, w tytule proszę wpisać „Powisle” oraz wpisać imię i wiek dziecka. Decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona! Wycieczki dla dzieci w wieku 5 - 14 lat z opiekunami. Spacery są bezpłatne.

d1uy01b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uy01b
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj