Trwa ładowanie...

Warszawiacy zadowoleni z życia w stolicy. Sprawdź, w której dzielnicy najbardziej

Urzędnicy przepytali 9000 mieszkańców stolicy.

Warszawiacy zadowoleni z życia w stolicy. Sprawdź, w której dzielnicy najbardziej
d3zd4eq
d3zd4eq

Urząd Miasta Stołecznego opublikował wyniki badań jakości życia mieszkańców. Warszawiaków pytano m.in. o usługi publiczne, poczucie bezpieczeństwa oraz aktywność społeczną.

Urzędnicy przepytali 9000 mieszkańców stolicy (po 500 z każdej dzielnicy) w wieku 15 lat i więcej. Aż 94% respondentów deklaruje zadowolenie z życia w stolicy. Najczęstszym podawanym powodem było zadowolenie z kontaktów z przyjaciółmi (83%) oraz z życia rodzinnego (80%). Znacznie rzadziej padała odpowiedź „praca zawodowa” – zostało to wskazane przez 63% ankietowanych.

65% dobrze ocenia obsługę mieszkańców w urzędzie dzielnicy. Mieszkańcy są również zadowoleni z przepływu informacji pomiędzy społecznością a urzędem – na pytanie „Jak ocenia Pan/Pani informowanie przez urząd dzielnicy mieszkańców o istotnych dla nich sprawach dotyczących aspektów funkcjonowania dzielnicy” około 60% . Znacznie gorzej prezentuje się zainteresowanie warszawiaków sprawami danej dzielnicy: tylko 24% orientuje się w potrzebach swojej społeczności i miejsca zamieszkania.

Bezpieczniej w dzielnicach

Z raportu możemy się również dowiedzieć, że 53% ma poczucie, że może wpływać na sprawy związane z dzielnicą. Najbardziej przywiązani do swojej dzielnicy są mieszkańcy Wilanowa (81%). Na pytanie „Czy zgadzasz się z stwierdzeniem: tęsknię, gdy długo mnie nie ma na w dzielnicy?” 84% mieszkańców Śródmieścia odpowiedziało twierdząco. W ten sam sposób zadeklarowało się jedynie 47% warszawiaków z Rembertowa.

d3zd4eq

Korki uliczne to najczęściej wskazywany problem życia w mieście. Ten aspekt został wybrany przez 34% odpytywanych mieszkańców. Zbyt duża odległość do najbliższego przystanku komunikacji miejskiej przeszkadza tylko 10%.

86% respondentów czuje się bezpiecznie w swojej dzielnicy. Bezpieczeństwo chwalą sobie przede wszystkim mieszkańcy Ursusa (96%). Natomiast pośród wszystkich mieszkańców Warszawy, 49% dobrze ocenia prace Straży Miejskiej, a 68% funkcjonowanie Policji Stołecznej.

Najgorzej wypadła seria pytań o aktywność i relacje społeczną. Ponad 90% osób, które wzięły udział w badaniach nie podejmuje się działań na rzecz mieszkańców, nie udziela się w Internetowych dyskusjach na temat oraz w konsultacjach społecznych na temat spraw dotyczących dzielnicy.

d3zd4eq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zd4eq
Więcej tematów