Trwa ładowanie...

Warszawiacy wzięli pod lupę metro. Zaskakujące wyniki

W zleconym badaniu oceniano takie kryteria jak punktualność, bezpieczeństwo, a także szybkość jazdy.

Warszawiacy wzięli pod lupę metro. Zaskakujące wyniki
d1pjtuk
d1pjtuk

ZTM trzynasty raz zapytało mieszkańców jak oceniają funkcjonowanie warszawskiego metra. Ponad 90 proc. jest zadowolonych z tego środka komunikacji.

W zleconym badaniu oceniano takie kryteria jak punktualność, bezpieczeństwo, a także szybkość jazdy. Najlepiej wypadł ostatni punkt, w którym 94 proc. osób wyraziło swoją satysfakcję.

Wysokie noty od badanych (90 proc.) otrzymał także system informacji w wagonach i na stacjach metra. Zadowolonych z obsługi było 90 proc. respondentów. Wzrósł też odsetek osób zadowolonych z udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Spośród badanych w tygodniu pracy 42 proc. korzysta z linii metra M1, 18 proc. wybiera drugą linię metra. A 16 proc. korzysta z obu opcji.

Najpopularniejsza stacja

Firma Kantar TNS działająca na zlecenie metra warszawskiego przeprowadziła badanie 2 tys. osób zapytanych na 28 różnych stacjach. Pytania zadawane były o różnych porach dnia od godz. 5.00 do 19.00.

d1pjtuk

Przy okazji ankiety zanalizowano również, które stacje metra są najczęściej uczęszczane. Plac Wilsona wygrał konkurencję na najbardziej popularny przystanek linii metra M1. W drugiej „nitce” zwycięzcą okazała się stacja Centrum Nauki Kopernik.

Pasażerowie są też coraz bardziej zadowoleni z czystości na peronach. 94 proc. zapytanych warszawiaków deklaruje, że jest bardzo czysto. Jest to lepszy wynik niż w poprzednich latach.

Na stronie Zarządu Transportu Miejskiego można zapoznać się z pełną wersją raportu.

d1pjtuk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pjtuk
Więcej tematów