Trwa ładowanie...

Warszawiacy wzięli pod lupę metro. Zaskakujące wyniki

W zleconym badaniu oceniano takie kryteria jak punktualność, bezpieczeństwo, a także szybkość jazdy.

Warszawiacy wzięli pod lupę metro. Zaskakujące wyniki
d1tsofm
d1tsofm

ZTM trzynasty raz zapytało mieszkańców jak oceniają funkcjonowanie warszawskiego metra. Ponad 90 proc. jest zadowolonych z tego środka komunikacji.

W zleconym badaniu oceniano takie kryteria jak punktualność, bezpieczeństwo, a także szybkość jazdy. Najlepiej wypadł ostatni punkt, w którym 94 proc. osób wyraziło swoją satysfakcję.

Wysokie noty od badanych (90 proc.) otrzymał także system informacji w wagonach i na stacjach metra. Zadowolonych z obsługi było 90 proc. respondentów. Wzrósł też odsetek osób zadowolonych z udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Spośród badanych w tygodniu pracy 42 proc. korzysta z linii metra M1, 18 proc. wybiera drugą linię metra. A 16 proc. korzysta z obu opcji.

d1tsofm

Najpopularniejsza stacja

Firma Kantar TNS działająca na zlecenie metra warszawskiego przeprowadziła badanie 2 tys. osób zapytanych na 28 różnych stacjach. Pytania zadawane były o różnych porach dnia od godz. 5.00 do 19.00.

Przy okazji ankiety zanalizowano również, które stacje metra są najczęściej uczęszczane. Plac Wilsona wygrał konkurencję na najbardziej popularny przystanek linii metra M1. W drugiej „nitce” zwycięzcą okazała się stacja Centrum Nauki Kopernik.

Pasażerowie są też coraz bardziej zadowoleni z czystości na peronach. 94 proc. zapytanych warszawiaków deklaruje, że jest bardzo czysto. Jest to lepszy wynik niż w poprzednich latach.

Na stronie Zarządu Transportu Miejskiego można zapoznać się z pełną wersją raportu.

d1tsofm
d1tsofm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tsofm
Więcej tematów