Trwa ładowanie...

Warszawa. ZDM przebuduje niebezpieczne przejście dla pieszych na Bemowie

Zarząd Dróg Miejskich poinformował o realizacji programu poprawy bezpieczeństwa na drogach. Najbardziej niebezpieczne przejścia "są wyposażane w sygnalizację świetlną lub elementy uspokojenia ruchu". Tak dzieje się właśnie na jednej z ulic na Bemowie.

Warszawa. ZDM przebuduje niebezpieczne przejście dla pieszych na BemowieŹródło: zdm.waw.pl
d1bzsvq
d1bzsvq

Warszawa. ZDM przebuduje przejście dla pieszych

Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że kompleksowy audyt wszystkich przejść dla pieszych do tej pory objął 12 dzielnic i ponad 3 tys. zebr, a w tym roku kontrolowane jest ostatnie 6 dzielnic.

- Przejście przez ul. Radiową przy ul. Andyjskiej jest jednym z kilkudziesięciu w całej Warszawie, które zostały zidentyfikowane jako potencjalnie najbardziej niebezpieczne dla pieszych. Jezdnia ma tutaj po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, co umożliwia wyprzedzanie - poinformowali w środę drogowcy.

ZDM podkreśla, że wykroczenie takie często jest śmiertelnie niebezpieczne dla pieszych. Ruch w okolicy przejścia ma zostać uspokojony, dzięki czemu piesi będą mogli bezpiecznie przejść przez jezdnię. Ponadto azyl na przejściu zostanie powiększony w taki sposób, aby dodatkowy pas ruchu w kierunku centrum zaczynał się za przejściem. Aby wymusić na kierowcach przestrzeganie dozwolonej prędkości jazdy (40 km/h) tor jazdy zostanie odgięty. Pojawią się również progi zwalniające.

d1bzsvq

- Projekt zmian został już zatwierdzony, a prace przy jego wprowadzeniu się rozpoczęły. Dzięki temu już niedługo piesi będą mogli bezpiecznie przedostać się na drugą stronę ulicy - dodaje ZDM.

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bzsvq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bzsvq
Więcej tematów