Trwa ładowanie...

Warszawa. ZDM "poprawia" Powiśle. Szykują się duże zmiany

Nowe, wyremontowane chodniki, więcej zieleni oraz parkingi na całej długości ulicy Ludnej od Czerniakowskiej do Solca. Co jeszcze się zmieni?

Warszawa. ZDM "poprawia" Powiśle. Szykują się duże zmiany
d4188wa
d4188wa

Jak informują stołeczni drogowcy, zaplanowane prace przewidują zmianę przekroju ulicy Ludnej na jednopasmowy. Dzięki temu okolica ta zyska po obu stronach jezdni sporo nowych miejsc parkingowych.

Dotychczas na remontowanym odcinku ulicy Ludnej kierowcy mogli znaleźć 35 parkingów, po modernizacji będzie ich aż 61 i w tym także trzy dla osób niepełnosprawnych (wcześniej takie miejsce było tylko jedno)
.

Warszawa. Powiśle zyska wyremontowany chodnik i nową zieleń

"Prace zaczęły się właśnie od remontu chodnika, który obecnie toczy się po północnej stronie ulicy od ulicy Solec do wysokości przedszkola (…). Tymczasowo likwidacji uległa też część miejsc parkingowych w rejonie prac budowlanych. Roboty są etapowane, tak aby zminimalizować utrudnienia" – podaje ZDM.

Zobacz także: Mechanik będzie miał pełne ręce roboty. Chińska droga po ulewnych deszczach

Zarząd Dróg Miejskich zapowiedział także posadzenie nowych roślin. Bardziej zielono będzie m.in. naprzeciwko budynku Przedszkola nr 44 przy ulicy Ludnej 8.

d4188wa

"W ramach projektu chcemy poprawić też bezpieczeństwo, estetykę i funkcjonalność na skrzyżowaniu ulic Ludnej i Czerniakowskiej. Obecnie na środku skrzyżowania znajduje się duża asfaltowa powierzchnia wyłączona z ruchu. Dzięki zmianom w geometrii wyeliminujemy w tym miejscu nielegalnie parkowanie. Również tutaj na odzyskanej przestrzeni pojawią się trawniki" – dodają drogowcy.

Dodatkowo inwestycja przewiduje stworzenie czterech miejsc postojowych, które będą zarezerwowane tylko dla karetek pogotowia. Parkingi pojawią się naprzeciwko Szpitala Klinicznego przy ulicy Czerniakowskiej 231.

Modernizacja Powiśla ma zakończyć się w połowie września.

(fot. Zarząd Dróg Miejskich)

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4188wa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4188wa
Więcej tematów