Trwa ładowanie...

"Warszawa z lotu ptaka". Wernisaż zdjęć na 35. piętrze wieżowca

"Warszawa z tej perspektywy oszałamia zwłaszcza jeśli ma się w pamięci tragiczną historię tego miasta".

"Warszawa z lotu ptaka". Wernisaż zdjęć na 35. piętrze wieżowca
d2zhboq
d2zhboq

W piątek, 20 listopada o godz. 19.30 zapraszamy na wernisaż fotografii lotniczych Macieja Margasa „Warsaw on Air", który odbędzie się na 35. piętrze wieżowca Warsaw Trade Tower przy ul. Chłodnej 51.

"Warsaw on Air - Warszawa z lotu ptaka" to cykl dziennych oraz nocnych panoram stolicy, wykonanych bezpośrednio z pokładu śmigłowca z wysokości blisko kilometra. Prace nad tym wyjątkowym projektem fotograficznym trwały ponad pół roku.

- Zdjęcia nocne były dla mnie wiele większym wyzwaniem - pisze autor zdjęć, Maciej Margas. - Dużo trudniejsze warunki oświetleniowe wymagały lepszego sprzętu i zastosowania krótszych czasów naświetlania, co mogło skutkować wieloma poruszonymi zdjęciami. Dodatkową trudnością był naturalne turbulencje helikoptera. - dodaje. Na całe szczęście aura dopisała i do 6 grudnia można podziwiać wspaniałe zdjęcia Warszawy z lotu ptaka.

- Warszawa z tej perspektywy oszałamia zwłaszcza jeśli ma się w pamięci tragiczną historię tego miasta. Poprzez wystawę „Warsaw on Air" chcę pokazać całemu światu, że stolica jest piękniejsza niż kiedykolwiek, a Polakom, że mamy powody do dumy – mówi Maciej Margas, który zadebiutował filmem „Warsaw 24H timelapse", nakręconym z dachów wieżowców.

„Warsaw 24H timelapse" to obecnie jeden z najpopularniejszych filmów timelapse w Polsce i na świecie. Można go było oglądać m.in. w Multimedialnym Parku Fontann, podczas obchodów „25-lecia Wolności" i w trakcie koncertu „Czas honoru" upamiętniającego wybuch Powstania Warszawskiego.

d2zhboq

Honorowy patronat nad wystawą objęła Prezydent m.st. Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz, a w wernisażu weźmie udział Jacek Wojciechowicz - zastępca prezydent m.st. Warszawy. Wystawę będzie można zwiedzać od 21 listopada do 6 grudnia.

d2zhboq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zhboq
Więcej tematów