Trwa ładowanie...

Warszawa wśród 19 najbardziej otwartych i przyjaznych miast na świecie!

Kolejne wyróżnienie dla stolicy od amerykańskiego portalu

Warszawa wśród 19 najbardziej otwartych i przyjaznych miast na świecie!
d3s0037
d3s0037

Otwartość na innych czy zaufanie do przyjaciół. Takie m.in. kategorie znalazły się w badaniu Sociable Cities, poświęconym analizie zachowań społecznych oraz postaw. Wzięło w nim udział ponad 12 tys. mieszkańców 39 największych miastach z 28 krajów. Wśród najwspanialszych 19 miast znalazła się nasza stolica.

Wyniki badań opublikował dziś Business Insider. Najbardziej towarzyskim i otwartym miastem na świecie okazał się szwedzki Göteborg. Na drugim miejscu również Szwecja - Sztokholm. Warszawa znalazła się na 15 miejscu. Wyprzedziliśmy m.in. kanadyjskie Vancouver, fińskie Helsinki, a nawet stolicę Niemiec - Berlin! Najwięcej miast w zestawieniu umieścili Skandynawowie i Amerykanie. Pełną listę znajdziecie tutaj .

To kolejne badanie Business Insider, na którym Warszawa znalazła się na liście miejsc przyjaznym ludziom. Niedawno amerykański portal opublikował ranking najfajniejszych dzielnic w Europie. Na czwartym miejscu znalazła się warszawska Praga. Doceniono ją za alternatywne kawiarenki, artystyczne galerie czy sklepy vintage.

d3s0037
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s0037
Więcej tematów