Trwa ładowanie...

Warszawa. Wiadukty na Trasie Łazienkowskiej będą przebudowane

Wiadukty Trasy Łazienkowskiej czeka generalna przebudowa. Do tego czasu będą wprowadzone częściowe ograniczenia w ruchu na wiaduktach. W wakacje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosi przetarg na realizację inwestycji.

Warszawa. Wiadukty na Trasie Łazienkowskiej będą przebudowaneŹródło: Urząd m.st. Warszawa
dxydstm
dxydstm

Wiadukty na Agrykoli są częścią wybudowanej w latach 70. XX wieku Trasy Łazienkowskiej. Obecnie korzysta z niej ponad 100 tysięcy pojazdów dziennie. Po blisko 50 latach intensywnej eksploatacji obiekty te, podobnie jak inne konstrukcje Trasy Łazienkowskiej, wymagają gruntownej modernizacji. Będą dostosowane do obecnie obowiązujących standardów.

Warszawa. Miejsce dla ruchu pieszego i rowerowego

Wiadukty na Agrykoli będą rozebrane i wybudowane od nowa. Nośność obiektów jest utrzymywana dzięki zastosowaniu tymczasowych podpór. Prace obejmą nie tylko wymianę obiektów. Zostaną one również dostosowane do obecnych standardów. Będą poszerzone tak, aby zmieścił się tam ruch pieszy i rowerowy. Powstaną pochylnie, umożliwiające łatwy dostęp do przystanków autobusowych Rozbrat.

Dla bezpieczeństwa użytkowników obiektu będą wprowadzone dodatkowe środki ostrożności.

Doraźnie wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40 km/h na obu wiaduktach, na odcinku ok. 400 metrów. Wydłuży to czas przejazdu wiaduktem o ok. pół minuty, ale za to zmniejszy ryzyko dalszych uszkodzeń konstrukcji. Ograniczony zostanie również dopuszczalny tonaż pojazdów, poruszających się lewymi, wewnętrznymi pasami obiektu do 5 ton.

dxydstm

Warszawa. Przetarg będzie ogłoszony w wakacje

Te utrudnienia potrwają do czasu przebudowy obiektu. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych złożył już wniosek o zezwolenie na realizację tej inwestycji. Prace nad projektem przedłużały się m.in. ze względu na ponad dwuletnie oczekiwanie na decyzję środowiskową. Przetarg na przebudowę drogowcy chcą ogłosić w wakacje tego roku – podkreśla stołeczny ratusz.

Od kilku tygodni trwają prace przy odbudowie wiaduktu na Przyczółku Grochowskim. W minionych latach wymianę przeszły obiekty na węzłach z Wisłostradą i Wałem Miedzeszyńskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dxydstm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxydstm
Więcej tematów