Trwa ładowanie...

Warszawa walczy z przestępczością. Dodatkowe 22 tysiące policjantów na ulicach

Warszawę patrolować będzie dodatkowo prawie 22 tys. policjantów. Miasto przeznaczy na ten cel 5 mln zł.

Warszawa walczy z przestępczością. Dodatkowe 22 tysiące policjantów na ulicachŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d3dg546
d3dg546

Warszawa zawarła porozumienie z Komendą Stołeczną Policji w sprawie służb ponadnormatywnych w 2020 roku. W ramach porozumienia, stołeczne ulice będzie patrolować dodatkowo prawie 22 tys. policjantów. Koszt wyniósł 5 milionów zł. Środki pochodzą z dochodów własnych m.st. Warszawy.

Mieszkańcy wskazują niebezpieczne rejony Warszawy

Policjanci będą patrolować najniebezpieczniejsze rejony Warszawy. Te zostały wskazane przez mieszkańców podczas ogólnopolskiego programu "Bezpieczne osiedle”. Ponadto podczas spotkań grup osiedlowych, mieszkańcy, przedstawiciele służb i ratusza, w ciągu miesiąca wybierają ok. 130 miejsc wymagających szczególnego nadzoru.

Gdy w niebezpiecznym rejonie, zrobi się bezpieczniej, patrole kierowane są w kolejne zgłoszone przez mieszkańców miejsca.

d3dg546

W ubiegłym roku w ramach służby ponadnormatywnej zatrzymano 209 sprawców przestępstw i wykroczeń, wylegitymowano 49 641 osób, pouczono 24 529 osób, ukarano mandatami 15 094 sprawców wykroczeń. Zdaniem urzędników, już sama obecność policjantów wpływa na poprawę bezpieczeństwa w newralgicznych rejonach..

Warszawa jednym z najbezpieczniejszych miast w Polsce

Według danych ostatniego "Barometru warszawskiego” 92% osób czuje się bezpiecznie spacerując w swojej okolicy po zmroku, a 92% osób uważa, że w ich okolicy zamieszkania jest bezpiecznie i spokojnie.

W 2020 roku na dofinansowanie Komendy Stołecznej Policji miasto planuje przeznaczyć 5 800 200 zł m.in. na służby ponadnormatywne – 5 000 200 zł, nagrody pieniężne - 300 000 zł oraz na dofinansowanie utrzymania koni służbowych, zakup wyposażenia dla koni, jeźdźców i psów służbowych - 500 000 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Rozbiórka słynnej samowoli budowlanej. Byliśmy na miejscu.

d3dg546
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dg546
Więcej tematów