Trwa ładowanie...

Warszawa. W weekend 42. Orlen Maraton Warszawski. Zmiany w ruchu

W najbliższy weekend, 26 i 27 września, odbędzie się 42. Orlen Maraton Warszawski. Trasa biegu będzie prowadziła 5-kilometrową pętlą m.in. ulicami Krakowskie Przedmieście, Miodową i Bonifraterską. Spowoduje to zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Warszawa. Orlen Warsaw Marathon 2019Warszawa. Orlen Warsaw Marathon 2019Źródło: East News, fot: Piotr Molecki
d5axo2i
d5axo2i

Jak informuje stołeczny ratusz, tegoroczna edycja Orlen Maratonu Warszawskiego będzie inna niż imprezy w ubiegłych latach. Wprowadzono szereg ograniczeń z powodu epidemii COVID-19. Główną areną zmagań będzie pl. Teatralny. Tam znajdą się start i meta oraz miasteczko biegowe.

Rywalizacja odbędzie się w czterech turach. Pierwsza grupa zawodników wyruszy na trasę w sobotę, 26 września, o godz. 16.00, a ostatnia – kolejnego dnia o godz. 13.00. Maratończycy pokonają ośmiokrotnie trasę przebiegającą m.in. ulicami Krakowskie Przedmieście, Miodową i Bonifraterską. Impreza będzie trwała dwa dni. W związku z tym wprowadzone będą zmiany w ruchu i parkowaniu.  

Warszawa. Utrudnienia w parkowaniu

W dniach 25-28 września na parkingu na pl. Teatralnym przed Teatrem Wielkim – Operą Narodową będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania wraz z tabliczką informującą o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela.

W dniach 26-27 września nie będzie można zaparkować również na ulicach: Moliera - wzdłuż gmachu Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Ossolińskich i Miodowej.

d5axo2i

Warszawa. Zmiany w ruchu

Od soboty, 26 września, od godz. 14.00 do niedzieli, 27 września, do godz. 20.30 wyłączone z ruchu samochodów będą ulice na trasie biegu: Ossolińskich, marsz. Focha, Krakowskie Przedmieście (na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do Miodowej), Miodowa, pl. Krasińskich oraz jezdnia przed Teatrem Wielkim – Operą Narodową.

Ulice Wierzbowa, Moliera i Bonifraterska (na odcinku od ul. Świętojerskiej do Franciszkańskiej) będą zwężone. W czasie biegu utrzymana będzie możliwość skrętu w prawo z ul. Senatorskiej w ul. Wierzbową, dalej jednym pasem będzie można pojechać w kierunku pl. marsz. Piłsudskiego. Możliwy będzie także skręt w prawo z ul. Trębackiej w Moliera i dalej do ul. Senatorskiej. Na ul. Bonifraterskiej pomiędzy ul. Świętojerską a Franciszkańską przejezdne będą skraje prawe pasy w obydwu kierunkach. Ponadto, dojazd do ul. Schillera będzie możliwy od ul. Długiej, a z ul. Królewskiej (od skrzyżowania z pl. Małachowskiego) będzie można dojechać tylko do posesji lub ul. gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

Warszawa. Zmiany w komunikacji miejskiej

Autobusy linii 100, 111, 116, 178, 180, 222, 503, 518 i N44 – jadące w kierunku północnym – ominą wyłączone z ruchu ulice trasą biegnącą ulicami: Marszałkowska – pl. Bankowy – gen. W. Andersa i dalej do tras podstawowych.

W kierunku południowym autobusy linii 116, 178, 180, 503, 518 i N44 będą kursowały ul. gen. W. Andersa przez pl. Bankowy do ul. Senatorskiej.

d5axo2i

Autobusy linii 128 – od skrzyżowania ul. Marszałkowskiej z Królewską – dojadą ul. Marszałkowską przez pl. Bankowy do przystanku końcowego Metro Ratusz Arsenał, a autobusy linii 175 do przystanku Bielańska.

Warszawa. W weekend odbędzie się maraton Urząd m.st. Warszawa
Warszawa. W weekend odbędzie się maratonŹródło: Urząd m.st. Warszawa, fot: Urząd m.st. Warszawa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d5axo2i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5axo2i
Więcej tematów