Trwa ładowanie...

Warszawa. W sobotę XI Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w piłce nożnej

W sobotę, 12 września, w Warszawie odbędą się XI Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Dzieci z prawie 30 polskich domów dziecka będą walczyć o puchar Mistrza Polski. 

Warszawa. W sobotę rozegrany zostanie turniej piłki nożnejWarszawa. W sobotę rozegrany zostanie turniej piłki nożnejŹródło: P. Kucza Urząd m.st. Warszawa, fot: P. Kucza Urząd m.st. Warszawa
d4iliza
d4iliza

W sobotę odbędzie się największa w Polsce cykliczna impreza sportowa dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Jej gospodarzem od 10 lat jest Warszawa. Tradycyjnie Mistrzostwa rozgrywane są w kwietniu. W tym roku, ze względu na pandemię, ich termin organizatorzy przesunęli na wrzesień – poinformował stołeczny ratusz.

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Partnerem strategicznym, jak co roku, jest m.st. Warszawa. 

- Ostatnie miesiące były trudne dla nas wszystkich. Szczególnie mocno jednak odczuły je dzieci poddane pieczy zastępczej – pozbawione nie tylko kontaktu z rodziną, ale także z kolegami ze szkoły, przez kilka miesięcy żyjące w rzeczywistości ograniczającej się do murów domu dziecka. Pandemia okazała się szczególnie trudnym wyzwaniem dla młodych, pełnych energii zawodników z domów dziecka, których od miesięcy wprost roznosi energia – powiedział Sylwester Trześniewski, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”.

– Nie sądziliśmy, że w tym roku turniej się odbędzie. Zdecydowaliśmy się zorganizować XI Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka głównie dlatego, że od początku pandemii otrzymywaliśmy mnóstwo próśb o to – od dzieci i ich wychowawców z placówek. Dzieci nie wyobrażają sobie, że zabraknie imprezy, która już od 10 lat daje im dosłownie napęd do życia – dodał Trześniewski.

d4iliza

Warszawa. 30 drużyn z całego kraju

W XI Mistrzostwach Polski udział weźmie prawie 30 drużyn z całego kraju. Na murawie stadionu OSiR Bemowo w Warszawie zameldują się piłkarskie teamy z domów dziecka z wielkich miast i małych miasteczek, m.in. ze Szczecina, Gdańska, Warszawy, Olsztyna, Płocka, Kołaczkowa, Reszla, Wojsławic czy Gostchorz.

W XI Mistrzostwach Polski udział wezmą dziewczęta i chłopcy do 17 roku życia. Dla wszystkich uczestników turnieju Sponsorzy i Organizatorzy Mistrzostw przygotowali niespodzianki i prezenty. Nagrodzeni zostaną nie tylko zdobywcy I, II i III miejsca, ale także m.in. drużyna Fair Play turnieju i wyróżniający się zawodnicy (m.in. najlepszy bramkarz, król strzelców, najlepszy zawodnik i najlepsza zawodniczka).

 - Wspierać młodych zawodników w ich zmaganiach o puchar Mistrza Polski będą - tak jak w poprzednich latach - byli reprezentanci Polski w piłce nożnej. Rozegrany zostanie tradycyjny mecz pokazowy Byli Reprezentanci Polski vs Reprezentacja Dzieci, w którym udział wezmą m.in. Dariusz Dziekanowski, Tomasz Kłos, Cezary Kucharski i Tomasz Sokołowski – czytamy w komunikacie ratusza.

Mistrzostwa Polski odbędą się w ściśle kontrolowanych warunkach, zapewniających przestrzeganie wszystkich obowiązujących obostrzeń wprowadzonych przez administrację rządową w związku z epidemią – zapewniają władze miasta.

d4iliza

Program XI Mistrzostw Polski

 sobota, 12 września 2020

09:30 – 09:50 Uroczyste otwarcie Mistrzostw

10:00 – 13:00 Faza grupowa rozgrywek

14:00 – 15:45 Mecze fazy pucharowej 

16:00 – 16:20 Mecz o III miejsce

16:30 – 16:50  Finał Mistrzostw Polski  

17:00 – 18:00  Mecz pokazowy: Byli Reprezentanci Polski vs Reprezentacja Dzieci

18:00 – 19:15 Gala finałowa

d4iliza

Lokalizacja: OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 11, Warszawa.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną turniej odbywa się bez udziału publiczności. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4iliza
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4iliza
Więcej tematów