Trwa ładowanie...
francja
30-08-2017 14:23

Warszawa ufundowała mural w Lyonie (ZDJĘCIA)

Warszawa ufundowała mural w Lyonie (ZDJĘCIA)
d4xx34m
d4xx34m

Mural "Syzyfowe prace" autorstwa polskich artystów Oteckiego i Chazme od kilku dni zdobi jeden z budynków w dzielnicy Confluence w Lyonie. Inauguracja muralu miała miejsce podczas Festiwalu Nuit Sonore, który odbył się w dniach 13-17 maja, a jego gościem specjalnym była Warszawa. Otecki i Chazme znani są m.in. jako twórcy muralu SAD przy ul. Rakowieckiej na warszawskim Mokotowie. Fundatorem ich muralu w Lyonie jest Miasto Stołeczne.

Nuit Sonores to odbywający się od 13 lat festiwal łączący muzykę, design, sztuki wizualne i architekturę. Stałym elementem festiwalu jest projekt Carte Blanche, którego ideą jest prezentacja miast, które odcisnęły swoje piętno we współczesnej i niezależnej sztuce wizualnej i muzycznej.

Gościem tegorocznej edycji projektu Carte Blanche była Warszawa, co było okazją do prezentacji warszawskich twórców przed dziesiątkami tysięcy festiwalowych gości z całego świata.* W ciągu 5 dni festiwalu odbyło się 12 koncertów polskich zespołów muzycznych, 16 godzin pokazów filmowych, a także wystawa plakatów w otwartej przestrzeni miejskie. *Punktem głównym polskiego programu była inauguracja muralu, który będzie trwałym śladem polskiej obecności w tkance miejskiej Lyonu.

d4xx34m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4xx34m
Więcej tematów