RegionalneWarszawaWarszawa. Udawał policjanta. Został zatrzymany przez prawdziwych funkcjonariuszy

Warszawa. Udawał policjanta. Został zatrzymany przez prawdziwych funkcjonariuszy

Warszawa. 49-latek w rękach policji
Warszawa. 49-latek w rękach policji
Źródło zdjęć: © Policja

15.12.2020 17:35, aktual.: 02.03.2022 21:14

Stołeczna policja zatrzymała na gorącym uczynku 49-latka, który podszywał się pod policjanta i próbował oszukać starszego człowieka.

Jak poinformowała we wtorek 15 grudnia nadkom. Joanna Węgrzyniak z warszawskiej policji, funkcjonariusze dostali wiadomość od starszego człowieka, że najprawdopodobniej ktoś chce go oszukać metodą "na policjanta".

- Dzwoniący mężczyzna chciał od seniora około 60 tysięcy złotych w zamian za pomoc krewnemu pokrzywdzonego, który rzekomo spowodował wypadek – relacjonuje zdarzenie nadkom. Joanna Węgrzyniak.

Pod wskazany adres udali się funkcjonariusze operacyjni wydziału mienia wspólnie z mundurowymi z wydziału kryminalnego. Służby rozpoczęły obserwację okolicy, gdzie mieszkał zaniepokojony senior.

- Kiedy pod drzwiami pojawił się 49-latek natychmiast został zatrzymany, nie spodziewał się, że czekają na niego funkcjonariusze. W trakcie przeszukania odzieży i samochodu, którym mężczyzna przyjechał, policjanci znaleźli kopertę, w której było 12.800 złotych. Były to pieniądze, które mężczyzna w ten sam sposób wyłudził dzień wcześniej na terenie Śródmieścia – dodaje nadkom. Joanna Węgrzyniak.

Warszawa. Jest decyzja sądu w sprawie 49-latka

49-latek został zatrzymany i decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu. Mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty – dokonania oszustwa i usiłowania dokonania oszustwa.

Jak informują śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy, nie wyklucza się kolejnych zarzutów i zatrzymań.

Policja przestrzega przed oszustami podającymi się za funkcjonariuszy. Jest to dosyć częsty sposób wyłudzeń pieniędzy od starszych ludzi.

Źródło artykułu:wawalove.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także