Trwa ładowanie...

Warszawa. Trwają konsultacje dla uczniów klas VIII

Od 25 maja uczniowie VIII klas, przygotowujący się do egzaminów, biorą udział w grupowych i indywidualnych konsultacjach w szkołach podstawowych. Większość z nich zdecydowała się na zdalną formę spotkania z nauczycielami.

Warszawa. Trwają konsultacje dla uczniów klas VIIIŹródło: Getty Images
dvbr33n
dvbr33n

Do klas VIII w Warszawie uczęszcza obecnie 12 231 uczniów. Chęć wzięcia udziału w dobrowolnych konsultacjach zadeklarowało 63,7 proc. z nich. Spotkania są skierowane do uczniów, którzy przystąpią do egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka obcego od 16 do 18 czerwca.

W Warszawie na stacjonarne konsultacje zgłosiło się ponad 3036 uczniów ostatnich klas czyli 24,8 proc. ogółu. Z tego 2284 zgłosiło się na konsultacje grupowe, a 752 na indywidualne - poinformował stołeczny ratusz.

Uczniowie spotykają się bezpośrednio z nauczycielami indywidualnie lub w małych, 12-osobowych grupach. Konsultacje są rozpisane na cały tydzień. Harmonogram ustalili dyrektorzy placówek, dostosowując je do potrzeb uczniów i warunków pracy.

Zdecydowana większość, bo aż ponad 4759 uczniów klas VIII, czyli 38,9 proc. wybrała jednak konsultacje on-line. Z tego 2403 uczniów wybrało konsultacje grupowe, a 2356 – indywidualne.

Aktualnie w związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego trwa wystawianie proponowanych ocen. Od 1 czerwca w konsultacjach będą już mogli wziąć udział wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dvbr33n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvbr33n
Więcej tematów