Trwa ładowanie...

Warszawa. Trwa budowa szkoły podstawowej na Odolanach

Pomimo epidemii koronawirusa trwa budowa szkoły podstawowej przy ul. Karlińskiego. Wykonane zostały wykopy pod fundamenty. Trwają roboty żelbetowe. Dzielnica Wola przeznaczy na ten cel ponad 37,6 mln zł.

Warszawa. Trwa budowa szkoły podstawowej na OdolanachŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d2z7aog
d2z7aog

Na działce przy ul. Karlińskiego powstaje nowoczesna szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi. Buduje ją firma Mirbud S.A.

- Mimo stanu epidemii prace budowlane idą pełną parą – podkreśla Urząd Dzielnicy Wola. Powstały już wykopy pod fundamenty. Trwają prace żelbetowe związane m.in. ze ścianami fundamentowymi oraz podpiwniczeniem.

– Ta inwestycja to priorytet, dlatego tak istotny jest fakt, że prace nie zostały przerwane. Bardzo zależy nam, aby pierwotny harmonogram został zachowany – zaznaczył zastępca burmistrza Dzielnicy Wola Robert Rafałowski. Władze dzielnicy chcą, żeby budowa była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców. Dlatego na bieżąco czyszczona jest droga przy ul. Sowińskiego.

Warszawa. Trzy pracownie językowe i blok sportowy

Szkoła przy ul. Karlińskiego ma być nowoczesna, funkcjonalna i ekologiczna. W dwóch oddzielnych częściach budynku będą pomieszczenia dla uczniów szkoły podstawowej i młodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych. Placówka będzie miała 28 pełnowymiarowych sal dydaktycznych dla szkoły podstawowej, 4 sale dla oddziałów przedszkolnych oraz 7 mniejszych sal dydaktycznych do pracy w grupach i 3 pracownie językowe.

d2z7aog

Powstanie blok sportowy składający się z boiska o wymiarach 15x28 m, zapleczy sanitarnych, małej sali fitness oraz sali gier stołowych. W szkole będzie stołówka z pełnym zapleczem kuchennym, biblioteka i świetlica. Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Warszawa. Budowa boisk przedmiotem innej umowy

Na terenie szkoły znajdą się dwa boiska wielofunkcyjne do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną i piłkę ręczną oraz plac zabaw dla dzieci.

Na dziedzińcu powstaną duże schody terenowe z siedziskami i zielenią. Stworzą widownię dla gier sportowych i będą miejscem spotkań uczniów. Przewidziane są liczne nasadzenia zieleni.

Budowa boisk nie jest zawarta w podpisanej umowie. Te prace zostaną zlecone w oddzielnym postępowaniu. Boiska będą gotowe w tym samym terminie, co szkoła.

d2z7aog

W pasie zieleni od strony ul. Wolskiej zasadzone zostaną drzewa, które będą tworzyły naturalną barierę chroniącą szkołę przed hałasem i zanieczyszczeniami.

Warszawa. Dwa lata na realizację inwestycji

W połowie stycznia dzielnica Wola podpisała umowę na budowę szkoły z firmą Mirbud S.A.. Na wykonanie prac dzielnica przeznaczy prawie 37,6 mln zł. - Zgodnie z podpisaną umową wykonawca ma dwa lata na realizację inwestycji – powiedział burmistrz Dzielnicy Wola Krzysztof Strzałkowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2z7aog
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z7aog
Więcej tematów