Warszawa. Szpital Praski otrzymał certyfikat leczenia bez bólu
Praska placówka po raz kolejny zdobyła tytuł "Szpital bez bólu". Wyróżnione zostały wszystkie oddziały zabiegowe i niezabiegowe.
Tytuł "Szpitala bez bólu" przyznawany jest na trzy lata po prezentacji dokonanej przed komisją akredytacyjną. Szpital Praski już w 2017 roku uzyskał certyfikat leczenia bez bólu – wówczas jedynie dla oddziałów zabiegowych, w tym roku akredytacja została przyznana dla całej placówki.
Warszawa. Ponad tysiąc pracowników objętych specjalnym szkoleniem
Jak podaje warszawski ratusz, jednym z kryteriów, aby uzyskać akredytację jest odpowiednie przeszkolenie personelu lekarskiego i pielęgniarskiego. W placówce na Pradze szkoleniem tym objęto łącznie ponad tysiąc osób.
Ponadto komisja akredytacyjna weryfikuje także procedury oceny i leczenia bólu wśród pacjentów szpitala.
"Dbamy o to, aby każde leczenie było jak najmniej bolesne. Uzyskanie certyfikatu, który jest prestiżowym wyróżnieniem, to ważna informacja dla wszystkich pacjentów. W Szpitalu Praskim na oddziałach pooperacyjnych i zabiegowych obowiązują standardy uśmierzania bólu pooperacyjnego, a na oddziałach niezabiegowych są one stosowane w odniesieniu do leczenia bólu przewlekłego" – skomentował Paweł Rabiej, zastępca prezydenta stolicy, odpowiedzialny za miejską politykę zdrowotną.
Koronawirus w Polsce. Padł rekord zachorowań. Tomasz Ozorowski: "Punktem krytycznym będzie przeciążenie szpitali"
"Szpital bez bólu" to program, który powstał w 2010 roku z ramienia Polskiego Towarzystwa Badania Bólu oraz Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.
Poza Szpitalem Praskim certyfikat posiada Szpital Bielański oraz odziały zabiegowe w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci i w Centrum Medycznym "Żelazna".