Trwa ładowanie...

Warszawa. Świątynia Opatrzności Bożej. Tu odbędzie się beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego

Termin beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej wyznaczył w kwietniu papież Franciszek. W niedzielę polski Kościół ogłosił miejsce, w którym 12 września odbędą się główne obchody uroczystości związanych z beatyfikacją.

Warszawa, 06.06.2021. Biskup pomocniczy tarnowski Wiesław Lechowicz podczas mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w niedzielę ogłosił miejsce beatyfikacji nowych świętych. W Kościele w Polsce obchodzone jest dziś XIV Święto Dziękczynienia pod hasłem "Zawierzamy Opatrzności naszych świętych. trudny czas pandemii i dziękujemy za przyszłych błogosławionych". (jm) PAP/Leszek SzymańskiWarszawa, 06.06.2021. Biskup pomocniczy tarnowski Wiesław Lechowicz podczas mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w niedzielę ogłosił miejsce beatyfikacji nowych świętych. W Kościele w Polsce obchodzone jest dziś XIV Święto Dziękczynienia pod hasłem "Zawierzamy Opatrzności naszych świętych. trudny czas pandemii i dziękujemy za przyszłych błogosławionych". (jm) PAP/Leszek SzymańskiŹródło: PAP, fot: PAP/Leszek Szymański
d4m8thc
d4m8thc

Biskup Wiesław Lechowicz podczas mszy świętej odprawianej w niedziele w świątyni na Wilanowie poinformował wiernych, że właśnie tu odbędą się ważne uroczystości beatyfikacyjne. Dla polskiego Kościoła będzie to wyjątkowe święto.

Kardynał Wyszyński, arcybiskup metropolita gnieźnieński i warszawski oraz prymas Polski, jest jedną z ważniejszych postaci dla polskich katolików. Był obrońcą praw człowieka, inicjował znaczące akcje duszpasterskie - Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego czy Wielkiej Nowenny Tysiąclecia.

Był inwigilowany przez służby bezpieczeństwa Polski Ludowej, umieszczony w miejscu odosobnienia przez władze komunistyczne PRL. Dialog, podjęty przez niego z rządem, pozwolił Kościołowi na swobodniejsze działanie.

Warszawa. Świątynia Opatrzności Bożej. Tu odbędzie się beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego

Matka Róża Czacka, która będzie beatyfikowana w tym samym dniu w Świątyni Opatrzności Bożej, to założycielka Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi. W 1922 roku, dzięki otrzymanej darowiźnie kilku mórg ziemi w Laskach, matka Elżbieta rozpoczęła budowę zakładu dla niewidomych, z czasem tworząc tu nowoczesny, działający do dziś ośrodek dający przygotowanie do życia osobom niewidomym. Zmarła w 1961 roku zakonnica po 60 latach od śmierci zostanie uznana za świętą.

d4m8thc

Nowi święci w polskim Kościele od dawna cieszą się ogromnym kultem wiernych. Beatyfikacja w Świątyni Opatrzności Bożej 12 września będzie uroczystością, która zgromadzi rzesze pielgrzymów.

Zimne poty po szczepieniu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4m8thc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m8thc
Więcej tematów