Trwa ładowanie...

Warszawa straci 2 mln zł przez przecinek!

Piotr Guział zaznacza, że to tyle, ile miałoby kosztować referendum

Warszawa straci 2 mln zł przez przecinek!
d2fwvb4
d2fwvb4

Warszawiacy zapłacą dodatkowe 2 miliony złotych za decyzję komisji przetargowej w Miejskich Zakładach Autobusowych, która odrzuciła tańszą o 2 mln zł ofertę tylko dlatego, że napisano w niej, że autobusy będą zużywać 51 litrów paliwa na 100 km, a nie 51,0 litrów paliwa na 100 km.

Właśnie zakończył się przetarg na nowe autobusy przegubowe dla Warszawy . MZA zdecydowało, że nowe pojazdy dostarczy firma SOLARIS Bus & Coach za ponad 64,6 mln zł. EvoBus Polska oferowała mercedesy za blisko 66,9 mln zł, a Lider Trading chciała sprzedać miastu pojazdy Solbus za ponad 62,4 mln zł. Czyli o ponad dwa mln zł mniej niż zwycięzca. Ta oferta została jednak odrzucona ze względów formalnych. Wszystko poszło o... przecinek.**

W ofercie Lider Trading wielkość zużycia paliwa podano jako: 51 l/100 km, podczas gdy - jak mówiła umowa określająca warunki przetargu - liczba powinna być podana z dokładnością do jednego miejsca po przecinku. Wymagania przetargu nie zostały spełnione. Takie jest prawo zamówień publicznych - powiedział Gazecie Stołecznej Adam Stawicki, rzecznik MZA.

Firma Lider Trading zamierza odwołać się od tej decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej. W naszym zapisie nie było przecinka i 0, ale logika i matematyka wskazują, że to jest to samo. Uważamy, że spełniliśmy wymogi, dlatego zamierzamy w wyznaczonym terminie odwołać się od decyzji do KIO - powiedział TVN Warszawa Jakub Śliżak, przedstawiciel firmy Lider Trading.

d2fwvb4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fwvb4
Więcej tematów